Kastell dołącza do Polskiej Rady Centrów Handlowych

Obecność Kastell w PRCH pozwoli na podjęcie aktywnej dyskusji na temat nowych technologii i rozwiązań zapewniających utrzymanie czystości oraz zachowanie bezpieczeństwa i higieny przestrzeni handlowych.

W wyniku trwającej pandemii kwestie utrzymania czystości w przestrzeniach handlowych i zapewnienia środków higieny stały się kluczowymi wymogami, związanymi z zachowaniem bezpieczeństwa klientów i ciągłości działania handlu.

W badaniu przeprowadzonym w maju 2020 r. przez Międzynarodową Radę Centrów Handlowych konsumenci uznali częste sprzątanie i odkażanie za najważniejsze czynniki (66%), które zwiększają prawdopodobieństwo lub wygodę odwiedzania przez nich fizycznych przestrzeni. 

W dalszej kolejności respondenci wskazali wprowadzenie stacji do dezynfekcji rąk dla kupujących (62%) oraz obecność personelu noszącego rękawiczki i / lub maski (49%). Badanie przeprowadzone w podobnym czasie wśród klientów polskich centrów handlowych (Selectivv, kwiecień 2020 r.) pokazuje wprost, że dla prawie połowy Polaków najważniejszym czynnikiem, który może przyciągnąć ich do galerii handlowych jest bezpieczeństwo.

- Jesteśmy świadkami dyskusji na temat skutecznych sposobów utrzymania czystości w przestrzeniach handlowych, zwłaszcza w sytuacji nieprzewidywalności pandemicznej. Z odpowiedzią przychodzą nasze nowe rozwiązania Smart Cleaning łączące technologie, urządzenia i najlepsze praktyki utrzymania czystości – mówi Paweł Maj, członek zarządu Kastell. - Nie tylko zwiększają efektywność sprzątania, ale również umożliwiają optymalizację i kontrolę kosztów czy odciążenie personelu sprzątającego. W efekcie konsumenci, personel i zarządcy obiektów zyskują najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfort zakupów – podkreśla i dodaje, że dołączając do PRCH, firma chce pełnić rolę doradców w kwestii utrzymania czystości i standardów sprzątania oraz dzielić się doświadczeniami w tym zakresie.

Polska Rada Centrów Handlowych (PRCH) jest stowarzyszeniem not-for-profit, zrzeszającym ponad 200 firm działających w branży miejsc handlu i usług. To wiodąca organizacja pozarządowa, działająca na rzecz rozwoju branży, wspierająca i reprezentująca członków w środowisku biznesowym, politycznym i społecznym w celu tworzenia nowoczesnych miejsc handlu i usług.

Katarzyna Pierzchała 4275 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.