Kaufland otwiera drugi market w Zielonej Górze

Nowy sklep sieci mieści się przy ul. Energetyków.

W czwartek 25 lutego odbędzie się otwarcie nowego marketu Kaufland w Zielonej Górze. To już druga inwestycja zrealizowana w tym mieście, a także 226. obiekt sieci w Polsce.

W nowym markecie pojawiły się między innymi kasy samoobsługowe, terminale oraz ekrany informacyjne, a także szafki depozytowe. Na terenie sklepu zainstalowano butelkomat, w którym klienci mogą zwrócić kaucjonowane butelki, otrzymując w zamian bon na zakupy w sklepie. Na parkingu znajdują się specjalne miejsca przeznaczone dla rodzin z dziećmi oraz dla osób niepełnosprawnych. Asortyment sklepu obejmuje ponad 16 000 artykułów spożywczych, drogeryjnych i przemysłowych.

Z okazji otwarcia sklepu sieć przygotowała dla klientów wiele atrakcji (jedną z nich jest Koło Szczęścia), niespodzianki nie ominą również uczestników programu lojalnościowego Payback.

Według najnowszych danych Nielsena, w 2020 r. liczba sklepów w Polsce wyniosła 99,4 tys. placówek, co oznacza spadek o ponad 1800 placówek w porównaniu do roku poprzedniego. Nadal w Polsce najwięcej jest małych (28,7 tys.), średnich (26,5 tys.) i dużych sklepów spożywczych (7,1 tys.). Supermarketów jest 4,4 tys., dyskontów - 4,3 tys., a hipermarketów - zaledwie 325.

 

Joanna Hamdan 12113 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.