Lidl znów odkupuje warzywa od rolników

W związku z nadwyżką ziemniaków w poprzednim roku oraz pojawiającymi się trudnościami w ich rozprowadzaniu do hoteli czy gastronomii, Lidl odkupił je od polskich producentów i zaoferuje je w swoich sklepach.

Już raz, w styczniu tego roku, w związku z pojawiającymi się informacjami w mediach o jesiennej nadprodukcji ziemniaków u rodzimych rolników i problemie z ich rozprowadzeniem, Lidl wykupił od nich nadmiar warzyw i sprzedawała je u siebie w obniżonej cenie 0,99 zł/ 1 kg.

Wcześniej Lidl odkupił od właściciela gospodarstwa rolnego w Węglewicach Kolonii (woj. łódzkie) niedoskonałe buraki, które miały trafić do kosza z uwagi na swój kształt. Nieperfekcyjne warzywa, podobnie jak ziemniaki, także pojawiły się w sklepach Lidla w całej Polsce.

Ponieważ obie akcje spotkały z ciepłym przyjęciem ze strony samych konsumentów, Lidl postanowił kontynuować tego typu akcje.

I tak we wszystkich sklepach Lidla znajdziemy teraz nowość – wyselekcjonowane ziemniaki przeznaczone na frytki. Charakteryzują się większym, podłużnym kształtem, odpowiednią twardością i smakiem. Z tych samych odmian korzystają producenci frytek. Produkt jest dostępny w cenie 4,99 zł/2 kg/opak. Nowość w ofercie Lidla to przede wszystkim wsparcie dla producentów, którzy aktualnie borykają się z nadwyżką warzyw w związku z ograniczeniem rynku zbytu (lokale gastronomiczne wciąć prowadzą działalność wyłącznie na wynosi).

Ziemniaki oferowane będą na Ryneczku Lidla, na którym zresztą od czwartku 25 lutego do soboty 27 lutego, wybrane polskie owoce i warzywa będą sprzedawane do 60% taniej. 

W ofercie dostępne będą m.in. ziemniaki (60% taniej, 2,98 zł/ 5 kg/1 opak.), jabłka gloster lub idared luzem (40% taniej, 1,79 zł/1 kg zamiast 2,99 zł/1 kg), gruszki deserowe (30% taniej, 3,49 zł/1 kg zamiast 4,99 zł/1 kg) czy buraki gotowane (50% taniej, 1,99 zł/ 500 g/ 1 opak. zamiast 3,99 zł). Na dodatek posiadacze aplikacji Lidl Plus będą mogli kupić pomidory malinowe aż 33% taniej za 11,99 zł/1 kg.

 

Ilona Mrozowska 4035 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.