Ruszył pierwszy sklep sieci Vollmart! [ZOBACZ ZDJĘCIA]

24 lutego zadebiutowała w naszym kraju nowa sieć. Polski hard dyskont Vollmart uruchomił w Siedlcach przy ul. 3 Maja 60 swój pierwszy sklep. To dopiero początek ekspansji.

Ceny minimum 20% niższe niż u konkurencji, asortyment liczący około 1200 artykułów spożywczych, kosmetycznych, chemii gospodarczej oraz przemysłowych codziennego zapotrzebowania, eksponowany na paletach. Tak prezentuje się pierwszy hard dyskont Vollmart. Sieć na swój debiut wybrana miejscowość Siedlce. Na witrynach kusi plakatami, na których podkreśla, że tutaj klient „płaci tylko za produkt”. Aby uzyskać korzystne ceny, operator planuje „optymalizację procesów handlowych oraz rezygnację z kosztownego, zbędnego wyposażenia, gazetek i reklam”. W sklepie można płacić kartą, co nie jest taką oczywistością przy formacie hard dyskontu.

Kolorystyka sieci to niebiesko-zielone barwy, które zawitały na boksy kasowe czy okna wystawowe. Nie ma jednego standardu, jeśli chodzi o ekspozycję cen – część jest umieszczona po prostu na kartkach A4, część w plastikowych ramkach. Sklep będzie czynny w godzinach 8-20.

Sieć Vollmart to bardzo zagadkowa sieć, która nie komunikowała w mediach swojego powstania. Jak ustaliliśmy, jej centrala mieści się w Warszawie przy al. Niepodległości. Operator planuje również uruchomienie działalności online. Jak na razie sklep internetowy jest w budowie, lecz już wkrótce będzie dostępny.

- Na początku nasze hard dyskonty będą powstawały w miastach powyżej 50 000 mieszkańców - mówi w wywiadzie dla handelextra.pl Joanna Weronika Bielecka, manager działu zakupów sieci Vollmart, która dziś debiutuje w Siedlcach.

Firma Vollmart została zarejestrowana 30 września 2020 r. Jak ustaliliśmy, jej zarząd jest jednoosobowy. Prezesem jest Wiktor Sawosz, wcześniej związany z upadłym bdsklep.pl, a obecnie założyciel i właściciel Brand Distribution Group, czyli jednej z największych firm handlowych w Polsce.

Nie jest to pierwsza sieć hard dyskontów, która próbuje swoich sił na polskim rynku. W ubiegłym roku z podobnym konceptem zadebiutowała w Częstochowie w rosyjska sieć Mere. Kilka lat temu w Piotrkowie Trybunalskim swoich sił próbował dyskont Promo Market, jednak dość szybko został on zamknięty.

Katarzyna Pierzchała 4176 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.