Powstająca sieć Vollmart: kto za nią stoi?

Za nową siecią hard dyskontów Vollmart, która 24 lutego zadebiutuje na polskim rynku, odpowiada osoba dobrze znana w branży handlowej.

Firma Vollmart została zarejestrowana 30 września 2020 r. Jak ustaliliśmy, jej zarząd jest jednoosobowy. Prezesem jest Wiktor Sawosz, wcześniej związany z upadłym bdsklep.pl, a obecnie założyciel i właściciel Brand Distribution Group, czyli jednej z największych firm handlowych w Polsce.

BD Group specjalizuje się w sprzedaży hurtowej oraz eksporcie napojów, słodyczy, artykułów higienicznych, kosmetyków i chemii gospodarczej. Jest obecna na niemal 100 rynkach zagranicznych, w tym w wielu krajach UE, b. ZSRR, Afryki Północnej, Ameryki Południowej a także w krajach arabskich, w Australii, Japonii, Kanadzie. Rozwija sprzedaż równoległą znanych marek światowych koncernów wyprodukowanych w Europie.

Nowo powstała sieć Vollmart jest firmą rodzinną. Według KRS Wiktor Sawosz ma w niej 51 udziałów o wartości 2 550,00 zł, a Angelika Sawosz 49 udziałów o wartości 2 450,00 PLN.

Zdjęcie: LinkedIn

 

 

Katarzyna Pierzchała 4152 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.