Eurocash stanie się operatorem pocztowym

Eurocash, operator takich sieci jak Abc, Delikatesy Centrum, czy Euro Sklep, zaoferował franczyzobiorcom możliwość zostania punktem pocztowym.

Według Grupy Eurocash, dostęp do obsługi kurierskiej w sklepach jest coraz bardziej potrzebny i oczekiwany przez konsumentów.
 
- To właśnie dlatego chcemy zapewnić naszym klientom – właścicielom sklepów zrzeszonych w sieciach franczyzowych i partnerskich możliwość korzystania z takiej usługi. Dzięki temu sklepy prowadzone przez polskich przedsiębiorców, zlokalizowane blisko swoich klientów, będą mogły wzmacniać swoją konkurencyjność – mówi Jan Domański, rzecznik prasowy Grupy Eurocash.
 
O umowie z Eurocashem i Pocztą Polską dowiedzieliśmy się od firmy Pointpack, oferującej rozwiązania IT i usługi serwisowe dla punktów nadawczo-odbiorczych. Firma jest notowana na rynku alternatywnym warszawskiej giełdy NewConnect od listopada 2018 r. W październiku 2020 r. spółka o zamiarze przeniesienia notowań na główny parkiet.

- Warunki umowy, w tym wynagrodzenie spółki, nie odbiegają od zawieranych przez spółkę umów o świadczenie usług obsługi przesyłek oraz warunków występujących na rynku usług kurierskich w obszarze pierwszej i ostatniej mili procesu logistycznego – napisała spółka w komunikacie.

– Zawarte umowy dotyczą możliwości uruchomienia usługi kurierskiej „Moja Paczka” przez niezależnych przedsiębiorców, zrzeszonych w sieciach sklepów takich jak Delikatesy Centrum, Abc, czy Euro Sklep. Co ważne, nie dotyczą całej sieci, ale wybranych punktów, spełniających odpowiednie wymagania – zaznacza Jan Domański z Eurocashu.

Decyzja o tym, czy skorzystać z tego rozwiązania i poprawić konkurencyjność swojego sklepu poprzez zaoferowanie usług kurierskich pozostaje po stronie właściciela sklepu. To samo dotyczy decyzji o ewentualnym otwarciu placówki w niedziele.
Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.