Nestlé wyprodukuje wegański batonik

Największy dostawca FMCG na świecie, szwajcarski koncern Nestlé zapowiedział, że wprowadzi w tym roku na rynek wegańskiego KitKata.

- Jeden z najczęstszych postulatów, jakie widzimy w mediach społecznościowych ze strony użytkowników to prośba o wegańską wersję KitKata - mówi Alexander von Maillot, szef działu cukiernictwa w Nestlé. - Cieszymy się, że teraz możemy spełnić to życzenie. Nie mogę się doczekać chwili, gdy ludzie będą mogli wypróbować ten niesamowicie smaczny nowy KitKat - zachwala. 

Nowy wegański KitKat - zwany KitKat V - zostanie wprowadzony jeszcze w tym roku w kilku krajach na całym świecie. Początkowo będzie dostępny tylko za pośrednictwem KitKat Chocolatory i wybranych sprzedawców detalicznych. Dopiero jeśli faza testowa wypadnie pomyślnie, zostanie wprowadzony na szeroki rynek.

KitKat V został opracowany przez ekspertów od czekolady w centrum badań i rozwoju wyrobów cukierniczych Nestlé w Yorku w Wielkiej Brytanii. Głównym problemem było uzyskanie smaku czekolady z roślinnych składników.

- Smak był kluczowym czynnikiem przy opracowywaniu czekolady roślinnej dla naszego nowego wegańskiego KitKata - potwierdza Louise Barrett, szefowa Nestlé Confectionery Product Technology Center w Yorku. -  Wykorzystaliśmy całą naszą wiedzę, by stworzyć pyszną wegańską alternatywę dla naszego oryginalnego czekoladowego KitKata.

Firma wprowadziła już roślinne alternatywy dla produktów mlecznych z ryżu, owsa, soi, kokosa, grochu i migdałów w różnych kategoriach. Przykłady obejmują lody bezmleczne, śmietanki do kawy, napoje na bazie ryżu i owsa, napoje na bazie grochu, cappuccino i latte na bazie roślin, wegańską alternatywę mleka skondensowanego, a także szereg bezmlecznych serów.

- Trwa cicha rewolucja żywieniowa, która zmienia sposób odżywiania się ludzi. Chcemy być liderami tej zmiany, wspierając odkrywanie żywności i napojów pochodzenia roślinnego. Czy jest lepszy sposób na to niż oferowanie wegańska wersja jednej z naszych najbardziej znanych i lubianych marek? Nowy KitKat V oznacza, że ​​miłośnicy czekolady mają teraz świetną roślinną alternatywę - Alexander von Maillot.

KitKat V jest wytwarzany w 100% z kakao pochodzącego ze zrównoważonych upraw, pozyskiwanego w ramach planu Nestlé Cocoa Plan we współpracy z Rainforest Alliance. Jest to kontynuacja innych ostatnich innowacji KitKat, w tym KitKat Ruby (różowa czekolada, dostępna także w Polsce) i KitKat Chocolatory Cacao Fruit Chocolate z pierwszą czekoladą wyprodukowaną w całości z owoców kakao.

Magdalena Weiss 3106 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.