Wybuch w centrali Lidla

W środę po południu (17.02) w siedzibie głównej Lidla w Neckarsulm w Badenii-Wirtembergii eksplodował list pułapka. Trzy osoby zostały ranne.

Jak pisze "Lebensmittel Zeitung", wciąż nie wiadomo, kto jest sprawcą ani jaki był powód zamachu.

"Śledztwo w sprawie wczorajszej eksplozji w siedzibie Lidla toczy się pełną parą" - pisze niemiecki portal za agencją dpa. Jednak w czwartek policja nie była w stanie poinformować o żadnych nowych faktach w tej sprawie
Po eksplozji w siedzibie Lidla w Neckarsulm w Badenii-Wirtembergii ranne zostały trzy osoby, w tym dwie lekko i jedna w stopniu umiarkowanym.

„Nasze dochodzenie jest w toku, ale obecnie nie mamy do powiedzenia nic nowego” - powiedziała w czwartek rzeczniczka niemieckiej policji. Wciąż nie wiadomo, skąd nadszedł list, który eksplodował w środę ok. 14:50. Ewentualny motyw nadawcy i pytanie, czy wcześniej mogło dojść do zagrożenia bombowego, nadal są przedmiotem śledztwa.

Wybuch nastąpił podczas otwierania listu. Jedna osoba odniosła umiarkowane obrażenia, a dwie inne zostały lekko ranne. Są to głównie poparzenia. Specjaliści z Państwowego Urzędu Kryminalnego w Badenii-Wirtembergii przeszukali cały budynek za pomocą psów tropiących do wykrywania materiałów wybuchowych, ale nie znaleźli żadnych innych podejrzanych obiektów. 

Nie poinformowano, gdzie dokładnie nastąpił wybuch. Na miejscu stawiły się liczne wozy policji, pogotowia ratunkowego i straży pożarnej. Wezwano również o helikopter ratunkowy. Wczesnym wieczorem budynek był ponownie dostępny dla pracowników, z wyjątkiem pomieszczenia, w którym nastąpił wybuch.
Sąsiedni budynek Kauflandu (obie sieci należą do tej samej firmy, Grupy Schwarz) nie został uszkodzony.

„Jesteśmy przerażeni wydarzeniami w naszej siostrzanej firmie” - taki komentarz pojawił się na twitterowym profilu Kauflandu.

Zwykle w siedzibie Lidla pracuje i przebywa około 1000 osób, ale z powodu pandemii w chwili wybuchu na miejscu było tylko około 100 osób. Trzy ranne osoby zostały przewiezione do szpitala.

Magdalena Weiss 2978 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.