W 2021 r. przybędzie 45 nowych sklepów pod szyldem Aldi

Aldi przyspiesza tempo rozwoju i planuje kolejne otwarcia w całej Polsce. Do końca 2021 r. sklepy sieci będą dostępne w większości województw w Polsce.

Obecnie sieć Aldi liczy 168 sklepów w całej Polsce. W 2021 r. Aldi planuje przyspieszyć tempo rozwoju w stosunku do ubiegłego roku i otworzyć około 45 nowych sklepów o łącznej powierzchni 63 tys. mkw., co odpowiada dziewięciu boiskom piłkarskim.

Duży nacisk sieć kładzie na województwo pomorskie, gdzie od ubiegłorocznych otwarć cieszy się dużym zainteresowaniem klientów. Aldi stawia również na dalszy rozwój w województwie mazowieckim i wielkopolskim, sklepy pojawią się także w lubelskim, warmińsko-mazurskim czy podlaskim. Dzięki planom ekspansji z końcem 2021 roku marka będzie dostępna dla klientów niemal w każdym województwie. Sieć planuje także liczne modernizacje oraz rozbudowy istniejących obiektów celem dostosowania do standardów oraz poprawy komfortu zakupów. W związku z rozwojem wzrośnie zapotrzebowanie na pracowników. Sieć planuje zatrudnić około 600 osób w 2021 r.

Dotychczas marka obecna była głównie w miastach południowej, centralnej i zachodniej części kraju, ale od początku 2020 r. swoją ekspansję prowadziła praktycznie na terenie całej Polski. Do końca grudnia pojawiły się 24 nowe sklepy, przygotowane zgodnie z nowym konceptem wizualnym marki. 

– Sukcesywnie będziemy zwiększać liczbę otwieranych sklepów do około 50 rocznie. Minione dziesięciolecie stworzyło doskonałe podwaliny do tego kroku, dlatego przyspieszamy tempo rozwoju. Jeszcze w tym roku chcemy być dostępni w każdym województwie. Wiemy, że lokalizacja to główny czynnik wyboru sklepu na codzienne zakupy - mówi Tomasz Gawlik, dyrektor obszaru nieruchomości i ekspansji sieci ALDI w Polsce.

Gra w zielone

Aldi zapowiada także, że do końca 2021 r. wykorzystywać będzie więcej zielonej energii. Zwiększona zostanie liczba sklepów wyposażonych w instalacje fotowoltaiczne. Już teraz dzięki wdrożonym rozwiązaniom na dachach sklepów sieci w całej grupie Aldi Nord wytwarzanych jest 52 400 megawatogodzin energii elektrycznej – czyli tyle, ile wystarczy, aby zaspokoić roczne zapotrzebowanie na elektryczność 13 tys. gospodarstw domowych.

Do końca 2021 r. cała Grupa Przedsiębiorstw Aldi Nord ograniczy także o 40% emisję gazów cieplarnianych w porównaniu z rokiem 2015. Wszystkie nowe sklepy będą posiadały technologie odzyskujące ciepło z systemów chłodniczych. W latach 2018 i 2019 Grupa Aldi Nord zredukowała emisję związaną ze stratami środków chłodniczych o około 8% do około 85 tys. ton CO2.

Magdalena Weiss 2978 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.