Ruszył pierwszy samoobsługowy sklep piwny w Krakowie

Pierwszy samoobsługowy multitap i sklep piwny w Krakowie już działa. Powstał w dawnej fabryce elektroniki na Zabłociu. To odpowiedź na zamknięte puby i brak możliwości sprzedaży w nich piwa.

Jak mówi Krzysztof Dąbrowa, pomysłodawca Nalej se cytowany przez LoveKraków.pl, puby są zamknięte, a miejsce takiej jak Nalej se  ma dać możliwość wzięcia na wynos piw, które niekoniecznie można kupić w zwykłym sklepie.

- Plany uruchomienia pubu, w którym normalnie będzie można usiąść i napić się piwa, musimy jeszcze chwilę odłożyć z powodu panujących obostrzeń. Otwieramy się jednak jako sklep, w którym można zaopatrzyć się w butelki wielokrotnego użytku i nalać na wynos kraftowych piw - wskazuje Krzysztof Dąbrowa.

W Nalej Se można skosztować piwa z 12 kranów - zabiera je się ze sobą w butelkach 1 i 0,5 litra. Istnieje także możliwość zamówienia przekąsek i "dań piwnych".

Jak skorzystać z oferty Nalej Se? Należy kupić przedpłaconą kartę, którą można po wykorzystaniu doładowywać (na miejscu lub przez aplikację). Następnie umieszcza się ją w czytniku nad kranikiem z piwem, które nas interesuje, i leje tyle, na ile mamy ochotę (i środków na karcie).

Klienci mają do dyspozycji piwa z oferty regionalnych i rzemieślniczych browarów.

Lokal jest czynny od wtorku do soboty w godzinach 12.00 - 17.30, co nie umknęło uwadze internautów komentujących wydarzenie. "Czyli człowiek po pracy nie da rady wpaść po piwko bo zamknięte? Planujecie zmiany / wydłużenie godzin otwarcia?" - napisał jeden z nich.

Być może tak się stanie, informują pomysłodawcy Nalej Se, ale jeszcze nie teraz. "Na razie się rozpędzamy, powoli, ale do przodu".

CZYTAJ TAKŻE: POZNAŃSKI SKLEP TAKE&GO, W KTÓRYCH KLIENCI ROBILI ZAKUPY BEZ OBSŁUGI, ZAMKNIĘTY

 

Ilona Mrozowska 3964 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.