E.Leclerc kontynuuje realizację strategii dla marek własnych

Sieć w swoich zobowiązaniach kładzie nacisk na kilka elementów.

Wśród nich znajdują się między innymi kwestie związane z ograniczeniem użycia oleju palmowego, promowaniem ekologicznych artykułów spożywczych oraz chemicznych, ograniczeniem liczby dodatków stosowanych w żywności, obniżaniem negatywnego wpływu opakowań na środowisko czy dbałością o dobrostan kur.
 
Efektem tych działań jest między innymi rezygnacja ze sprzedaży jaj z chowu klatkowego na rzecz tych pozyskiwanych z wolnego wybiegu i chowu ściółkowego.
 
Istotnym aspektem działalności marki w Polsce jest także promowanie polskich produktów. W porównaniu z 2019 rokiem na sklepowych półkach E.Leclerc pojawiło się ponad 20% więcej towarów z logo „Produkt polski”. W gronie wzrostów znajduje się także wzrost sprzedaży Wiodącej Marki Bio Village – w 2020 roku klienci sięgali po jej produkty 23% częściej niż rok wcześniej.
 
Klientom poszukującym rozwiązań ekologicznych – zarówno spożywczych, jak i chemicznych – marka proponuje zapoznanie się z ofertą certyfikowanych produktów Bio Village oraz Uni Vert, dostępnych tylko w sklepach E.Leclerc. Wspieranie dobrych praktyk w tym zakresie wyraża się między innymi ciągłym wzbogaceniem gamy produktów ekologicznych. Już dziś klienci mogą wybierać spośród  ponad 250 produktów z logo Bio Village oraz 25 produktów z logo Uni Vert.
 
Ponadto sieć na swojej stronie www.leclerc.pl/przepisy we współpracy z blogerami kulinarnymi przygotowała przepisy na dania. Do dyspozycji użytkowników jest ponad 120 pomysłów, dzięki którym ich dieta będzie smaczna, zdrowa i zróżnicowana. Do ich przygotowania klienci będą mogli wykorzystać produkty dostępne w sklepach E.Leclerc, które dostarczane są codziennie przez setki dostawców. W tym gronie są również lokalni producenci.
 
 
 

 

Joanna Hamdan 11954 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.