Makro coraz bardziej bio

Produkty wybranych marek własnych z oferty Makro Polska zyskały nowe, bardziej ekologiczne opakowania. Można je już znaleźć na półkach w halach sieci w całym kraju.

Codzienne, świadome zakupy to jeden z najlepszych sposobów na okazanie troski o naszą planetę. Less waste i zero waste, dokonywanie rozsądnych wyborów, co do ilości i jakości zakupów, ograniczanie śladu węglowego, dzięki wybieraniu produktów lokalnych i sezonowych – te trendy wpisały się już na stałe do zachowań konsumenckich.

Klienci zwracają większą uwagę na jakość i walory odżywcze produktów, a także na warunki, w jakich żywność jest produkowana. Równie ważne jest ekologiczne opakowanie. Dlatego Makro Polska proponuje kolejne rozwiązania, aby uczynić zakupy jeszcze bardziej eko.

– Ekologiczne kupowanie to nie tylko sam produkt i jego pochodzenie, ale także opakowanie i to, co dzieje się z nim, kiedy przestaje być nam potrzebne – mówi Sławomir Leszczyński, menadżer pionu Marka Własna, Koncentraty Spożywcze i Artykuły Świeże w Makro Polska. – W związku z tym szczególną uwagę zwracamy na to, aby opakowanie towarów z portfolio marek Makro spełniały wysokie standardy dbałości o czystość planety - podkreśla.

Począwszy od końca 2020 roku na opakowaniach produktów Makro Chef pojawiają się nowe oznaczenia dotyczące postępowania z pustymi opakowaniami. Dzięki piktogramom klienci mogą szybko sprawdzić, do którego pojemnika powinno ono trafić. Kolory piktogramów umieszczanych na opakowaniach są zgodne z kolorami oznaczeń obowiązujących w systemie segregacji odpadów, a opisy informują, jak postępować z poszczególnymi elementami opakowań. Nowe oznakowanie jest systematycznie wprowadzane na opakowaniach wszystkich produktów marek własnych sieci Makro, dostarczanych do hal przez krajowych dostawców.

Makro Polska stale poszerza także asortyment produktów ekologicznych. W portfolio marki Makro Chef można znaleźć szeroką gamę sezonowych owoców i warzyw oraz wysokiej jakości ziół doniczkowych. Produkty te spełniają ekologiczne standardy, również w przypadku opakowań, redukując ilość plastiku wprowadzaną do środowiska naturalnego. W ofercie sieci znaleźć można 19 ziół doniczkowych bio oraz wybór świeżych bio warzyw i owoców w zależności od sezonu. Produkty te mają na opakowaniu symbol certyfikatu – zielonego listka z 12 gwiazdkami.

 

Katarzyna Pierzchała 5234 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.