Żabka Polska i Żabka Future: nowa struktura zarządzania

Żabka wprowadza zmiany organizacyjne, których efektem jest zmodyfikowana struktura zarządzania - poinformował w czwartek 11 lutego operator tej największej sieci convenience w Polsce.

Na zdjęciu: Prezes zarządu Żabki Tomasz Suchański

Nowa struktura wynika z wyraźnie zdefiniowanych głównych obszarów działania. Są to: zarządzanie siecią sklepów, rozwoju i strategiczny. W oparciu o ten podział powstały, w ramach struktury Żabki, dwie nowe jednostki organizacyjne. Pierwsza to Żabka Polska – pod tą nazwą zawiera się obszar handlu, w ramach którego będzie funkcjonowała sieć sklepów i zespoły za nią odpowiedzialne. Obok zespołu operacyjnego będą to wszystkie zespoły związane z działaniem Żabki: od ekspansji, przez adaptację, łańcuch dostaw, aż po asortyment i komunikację. Obszarem handlu kieruje Adam Manikowski – wiceprezes zarządu, dyrektor zarządzający Żabka Polska.

Druga nowa struktura nazywa się Żabka Future. Jest to obszar rozwoju skupiający zespół, który odpowiada za wyszukiwanie i tworzenie oraz rozwój biznesów oraz narzędzi technologicznych i systemowych dla przyszłości. Kierować nim będzie Tomasz Blicharski, wiceprezes zarządu, dyrektor zarządzający Żabka Future.

Powstały też trzy zespoły w ramach obszaru strategii:

- Zespół Strategii Konsumenckich – jego zadaniem będzie wyznaczanie kierunków rozwoju firmy budując strategie konsumenckie i komercyjne oraz wspierające, jak strategia marki i marek własnych oraz strategia odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju ESG. Kieruje nim Anna Grabowska, wiceprezeska zarządu ds. strategii konsumenckich;

- Zespół Strategii Personalnej – to jednostka odpowiedzialna za strategię HR, rozwój kultury firmy oraz kompetencji wszystkich zespołów. Jego szefową została Jolanta Bańczerowska, członkini zarządu, Obszar Strategii Personalnej;

- Zespół Strategii Finansowej – zadania tego zespołu to zapewnienie bezpieczeństwa ekonomicznego i obsługa finansowa oraz wsparcie analityczne działalności operacyjnej Żabki. Obszarem będzie kierować Marta Wrochna – Łastowska, członkini zarządu, Obszar Strategii Finansowej.

Każdy z członków zarządu, zarządzający zespołem, raportuje do prezesa zarządu Tomasza Suchańskiego, który kieruje całością organizacji, wspierany przez funkcje centralne, w tym: Departament Prawny i Dział Spraw Korporacyjnych. Zdaniem operatora nowa organizacja nie tylko pozwoli jeszcze skuteczniej rozwijać sieć sklepów, ich format i asortyment, ale także umożliwi szersze działania na rzecz innowacji i wytyczania nowych kierunków rozwoju.

4 lutego sieć Żabka liczyła 6942 sklepy.

 

Katarzyna Pierzchała 4358 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.