Galeria Katowicka pomoże swoim gastronomicznym najemcom

Lokale gastronomiczne wciąż mogą prowadzić działalność jedynie na wynos. Galeria Katowicka ruszyła z akcją, która ma pomóc tej części swoich najemców.

Galeria Katowicka przygotowała rozwiązanie, które pozwoli wesprzeć najemców gastronomicznych. Celem  inicjatywy „Dowozimy za free” jest zachęcenie do korzystania z oferty restauracji znajdujących się w katowickiej galerii.  

Bezpłatna dostawa dostępna w ramach „Dowozimy za free”, obowiązuje w promieniu 10 kilometrów od katowickiego centrum handlowego, a cały proces zamówienia odbywa się online. Mechanizm jest prosty. Klienci po wejściu na stronę Galerii Katowickiej wybierają odpowiedni lokal, a następnie zamawiają dowolne pozycje z menu. Z usługi można skorzystać pod adresem: galeriakatowicka.eu/bezplatny-dowoz. Obecnie w akcji biorą udział: Pasibus, Sushi Do oraz wkrótce Papa Diego, choć w planach jest objęcie usługą większej liczby lokali.

Co najważniejsze w tej akcji, to nie klienci czy najemcy, ale Galeria Katowicka w całości pokrywa koszty dowozu posiłków.

Przypomnijmy. W miniony piątek rząd ogłosił kolejne etapy odmrażania gospodarki od 12 lutego, ale nie ma tu gastronomii. A to oznacza, że od jesieni (a wcześniej także wiosną) ta część przedsiębiorców w Polsce nie może wrócić do dawnej działalności.

Sieci gastronomiczne radzą sobie jak pomogą. Ciekawą inicjatywę podjął m.in. Sfinks Polska, operator sieci Sphinx. Wykorzystując popularność dań gotowych w sklepach, od stycznia Shoarm - najpopularniejsze danie restauracji Sphinx, trafiła do sprzedaży właśnie jako danie gotowe w Delikatesach Centrum, sieci liczącej ponad 1500 sklepów detalicznych w całej Polsce. Szczegóły TUTAJ.

 

Ilona Mrozowska 4044 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.