Auchan rozszerza partnerstwo z Too Good To Go

Od kilku dni w 11 kolejnych sklepach sieci na terenie Warszawy i okolic, klienci mogą, poprzez aplikację Too Good To Go, zamawiać specjalne paczki zawierające produkty o krótkich terminach przydatności.

W grudniu 2020 r. usługa została uruchomiona w trzech pilotażowych lokalizacjach. Obecnie jest dostępna już w 14 sklepach. Ostatnio dołączyły do niej Auchan Piaseczno, Auchan Marki, Auchan Modlińska, Moje Auchan Odkryta, Auchan Światowida, Auchan Zielonka, Auchan Ursynów, Auchan Bonifacego, Auchan Konstancin, Auchan Wilanów, Auchan Grójec.

Wszystkie paczki zamawiane w ramach usługi Too Good To Go mają charakter „niespodzianek”, ich skład zmienia się każdego dnia. Klienci mają do wyboru Paczkę Mix zawierającą różne produkty spożywcze, Paczkę Zieleniak zawierającą owoce i warzywa oraz Paczkę Bistro z kanapkami i sałatkami oraz produktami z cukierni. Odbiór zamówień odbywa się w Punktach Obsługi Klienta. Produkty pakowane są do papierowych toreb Too Good To Go lub do toreb przyniesionych przez klientów.

Zainicjowane pod koniec ubiegłego roku partnerstwo z aplikacją Too Good To Go to kolejna inicjatywa Auchan Retail Polska na rzecz niemarnowania żywności. Ostatnia akcja edukacyjna „Oznaczenie ma znaczenie”, zorganizowana została w ramach zainicjowanego w 2019 r. programu „Nie marnujemy, ratujemy!”. We wszystkich sklepach Auchan znajdują się specjalne strefy “ratujące” żywność, w których produkty z krótkim terminem żywności oferowane są z 50% rabatem. Dzięki tej akcji tylko w ciągu jednego roku udało się w sklepach Auchan obniżyć straty w produktach spożywczych aż o 30%.

 

Katarzyna Pierzchała 5103 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.