Pożar w Lidlu: zapadł się dach w części magazynowej

Pożar części magazynowej sklepu Lidl w Warszawie przy ul. Kasprowicza został już opanowany. Trwa dogaszanie. Nie ma osób poszkodowanych - poinformowała w poniedziałek przed godz. 8 mazowiecka straż pożarna.

Mł. bryg. Karol Kierzkowski, oficer prasowy mazowieckiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej poinformował w poniedziałek przed godz. 8, że pożar części magazynowej supermarketu Lidl na Bielanach został już opanowany. - Do środka zapadło się około 50% dachu – podał. Z danych przekazanych przez strażaków wynika, że płonący obiekt ma wymiary 30 na 60 metrów.

- Obecnie trwa dogaszanie budynku. Na miejscu pracuje 75 strażaków i 23 pojazdy. Działania na miejscu potrwać mogą jeszcze kilka godzin. Najważniejsze, że nie ma osób poszkodowanych – podkreślił Kierzkowski. Strażak dodał, że pożar magazynu nie dotarł do części handlowej.

Zgłoszenie o pożarze straż otrzymała w poniedziałek o godz. 4.14.

To nie pierwszy pożar sklepu pod szyldem Lidl.

W styczniu 2019 r. kilkadziesiąt zastępów strażaków zawodowych, jak i druhów ochotników z regionu gasiło potężny pożar sklepu Lidl przy ulicy Zegadłowicza w Wadowicach. Ze sklepu ewakuowano wówczas 9 pracowników sklepu oraz około 30 klientów.

W maju 2018 r. spłonął natomiast Lidl w Radomsku.

Każdy ze sklepów wymagał praktycznie kapitalnej odbudowy. W żadnym z pożarów nikt nie ucierpiał.

PAP/red