W Zbyszko 200 tys. palet od firmy Chep

Specjalista usług w obszarze łańcucha dostaw - Chep Polska - oraz producent napoju 3 Cytryny, firma Zbyszko Company, zatwierdziły strategiczne partnerstwo na następne lata.

Obecna na rynku od 25 lat firma Zbyszko Company zwiększa swoje moce produkcyjne. Polski producent napojów i wody mineralnej uruchamia w Pile kolejny zakład produkcyjno-magazynowy. Na działce o powierzchni 3,6 ha powstała fabryka wyposażona w dwie linie produkcyjne o łącznej wydajności 50 tys. butelek (1,5 l) na godzinę, docelowo zakład będzie mógł produkować 100 tys. półtoralitrowych butelek na godzinę.
 
W celu zabezpieczenia wydajności produkcji, firma Chep Polska zarządza gospodarką paletową w nowym obiekcie. Chep zapewnił dodatkowych 200 tys. palet do obsługi nowego oddziału, wliczając w to palety typu Euro oraz półpalety.
 
- W warunkach wzmożonego rozwoju firmy bardzo ważne jest, aby mieć partnera, który wraz ze zwiększeniem efektywności operacyjnej i kosztowej całego łańcucha logistycznego, daje gwarancję zachowania ciągłości dostaw, a ta w przypadku produktów o szybkiej rotacji ma znaczenie zasadnicze – mówi Marcin Bojanowicz, dyrektor marketingu, Zbyszko Company. - Co więcej, obecna sytuacja rynkowa, którą charakteryzuje duża zmienność, sprawia, że priorytetem staje się zachowanie płynności finansowej. Usługa wynajmu palet (pooling) pozwala uwolnić środki finansowe i inwestycyjne przeznaczone na zakup, utrzymanie, przechowywanie, czy naprawę palet – wyjaśnia.
 
Obecnie udział poolingu w łańcuchu dostaw Zbyszko Co. to łącznie 400 tys. nośników, z czego większość to palety typu Euro oraz półpalety.
 
Skala działalności firmy Chep oraz jej moce operacyjne pozwalają obsługiwać zarówno tradycyjny, jak i nowoczesny model handlu w sieci dystrybucyjnej Zbyszko. Dzięki tej współpracy, klienci Zbyszko mają dostęp do produktów nawet w warunkach nieoczekiwanych zmian rynkowych.
 
 
Ilona Mrozowska 3964 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.