Yope na Amazon UK

Debiut na platformie to kolejny krok w długofalowej strategii sprzedażowej na świecie.

Od stycznia produkty polskiej marki Yope są dostępne w jej oficjalnym sklepie na Amazon UK. Dotychczas kosmetyki i środki czystości Yope dostępne były stacjonarnie w sklepach sieciowych na terenie Wielkiej Brytanii, a portfolio produktowe obejmowało kategorie: pielęgnacja ciała, włosów oraz sprzątanie domu.

- Wielka Brytania to jeden z naszych kluczowych rynków eksportowych. Naturalnym krokiem było więc otwarcie się na nowe możliwości sprzedaży, jakie daje własny sklep na platformie Amazon UK. Zależało nam, aby samodzielnie zarządzać kontem na platformie, mając pełny wpływ na wszelkie strategiczne decyzje - mówi Maciej Dulski, chief digital officer Yope.

I dodaje, że wymagało to oczywiście wielu miesięcy przygotowań: rozpoznania rynku, planowania produkcji i logistyki na skalę światową oraz dopracowania procedur eksportowych. Dodatkowo zadbaliśmy o zbudowanie atrakcyjnego dla klienta storefrontu , a także o wsparcie marketingowe na platformie. To kolejny etap, dzięki któremu realizujemy cel globalnej rozpoznawalności marki.

Wśród dostępnych na Amazon UK produktów Yope znajdują się: naturalne mydła w płynie i żele pod prysznic, kremy do rąk, balsamy i masła do ciała oraz szampony i odżywki do włosów. Oferta sprzedażowa obejmuje także produkty do sprzątania domu, takie jak: uniwersalne płyny do czyszczenia, płyny do mycia łazienki, płyny do podłóg oraz płyn do szyb.

- Otwarcie naszego sklepu na platformie Amazon UK to tylko początek ambitnej przygody Yope ze światowymi marketplace’ami na całym globie. Nowe otwarcia wkrótce! - dodaje Maciej Dulski.

Obecnie produkty Yope są dostępne w 20 krajach Europy, w tym w m.in. we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech, Czechach, Słowacji oraz Holandii. W Azji firmowe butiki marki działają m.in. w Nagasaki (Japonia) oraz Hong-Kongu (Chiny).

Joanna Hamdan 12900 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.