E.Leclerc pomógł Galerii Przymorze przetrwać lockdown

Dzięki hipermarketowi gdańskie centrum było jednym z głównych punktów zakupowych, nie tylko dla osób z Przymorza, ale i okolic.

Zakończenie trzeciego lockdownu i ponowne otwarcie sklepów w galeriach to moment, na który czekało wielu handlowców. Wyniki badań Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług z grudnia pokazują, że w trakcie lockdownów w galeriach handlowych do sklepów przychodziła tylko połowa konsumentów w porównaniu z ubiegłym rokiem. - Mimo wszystko mniejszym galeriom, ale za to z dużymi hipermarketami, może być teraz łatwiej odbić się w tym trudnym dla handlu czasie – my byliśmy tego przykładem - mówi Agnieszka Wojtaszczyk, dyrektor centrum handlowego Galeria Przymorze w Gdańsku.

Jej zdaniem duże hipermarkety usytuowane przy centrach handlowych były znacznym wsparciem dla całego obiektu.

- W Galerii Przymorze okres lockdownów przebiegł zapewne mniej boleśnie niż w innych, między innymi właśnie dzięki obecności E. Leclerc. Podczas lockdownu nasze centrum było jednym z głównych punktów zakupowych, nie tylko dla osób z Przymorza, ale i okolic. Hipermarket oferuje asortyment z wielu branż, dlatego też klienci nie muszą ruszać się poza obręb własnej dzielnicy, aby zrobić zakupy. Dla kupujących jest to oczywiście wygodniejsze i bezpieczniejsze, nie ma bowiem konieczności poruszania się komunikacją miejską - tłumaczy.

I dodaje, że tym, na czym głównie koncentrowała się Galeria podczas wszystkich lockdownów było (i jest nadal) utrzymanie należytego reżimu sanitarnego. - Nasi klienci podchodzili rzetelnie do zasad bezpieczeństwa, co bardzo nas cieszy. Zauważyliśmy, że Polacy są coraz bardziej świadomi i dbają o przestrzeganie narzuconych warunków. Prawda jest taka, że każdemu zależy, aby zrobić zakupy szybko, bezpiecznie i spokojnie - podkreśla.

O CENTRACH HANDLOWYCH I ICH ODZWIEDZALNOŚCI CZYTAJ TUTAJ

 

Joanna Hamdan 12223 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.