Szymon Piduch z Dino do Anwim

Szymon Piduch, który z siecią Dino związany był od 2002 r., teraz dołączył do rady nadzorczej właściciela stacji paliw.

W maju 2020 r. Szymon Piduch złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu Dino oraz rezygnację z członkostwa w zarządzie tej sieci sklepów. Kilka miesięcy później, bo w styczniu 2021 r., wycofał się także z pełnienia funkcji członka rady nadzorczej Dino. Jak powód podano "względy osobiste".

Okazuje się jednak, że Szymon Piduch dołączył właśnie do rady nadzorczej Anwim, właściciela sieci stacji paliw Moya.

Szymon Piduch z siecią Dino związany był od 2002 r. Do 2010 r. odpowiedzialny był za finanse spółki, zajmując stanowisko m.in. dyrektora finansowego. Następnie do 2020 r. pełnił funkcję prezesa zarządu. Za prezesury Szymona Piducha sieć Dino odnotowała gwałtowne wzrosty – ze 111 placówek w 2011 r. powiększyła się do 1496 sklepów na koniec ubiegłego roku. W tym czasie kapitał grupy Dino zwiększył się do ponad 2 mld zł.

–  Cieszę się, że mogę dołączyć do Anwim właśnie w momencie, kiedy nowa strategia spółki zakłada tak dynamiczny przyrost liczby stacji benzynowych. Do tej pory moje doświadczenie zawodowe było związane z bardzo intensywnym rozwojem placówek sklepów spożywczych. Tak więc wykorzystanie mojego doświadczenia właśnie w branży paliwowej będzie dla mnie bardzo interesującym wyzwaniem – mówi Szymon Piduch, członek rady nadzorczej Anwim.

Szymon Piduch jest absolwentem Wydziału Zarządzania i Marketingu Akademii Ekonomicznej w Poznaniu na kierunku zarządzanie przedsiębiorstwami. Jego aktywność zawodowa rozpoczęła się w 1995 r. W latach 1995-2002 odpowiadał za takie obszary jak marketing, kontroling i finanse w firmach z sektora spożywczego.

Stacje paliw Moya obecne są we wszystkich województwach przy głównych trasach tranzytowych, drogach lokalnych i w miastach.

Według założeń do końca 2024 r. sieć Moya będzie liczyć minimum 500 stacji paliw.

CZYTAJ TAKŻE: FENOMEN DINO - BEZ PREZESA A ROŚNIE

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.