Azjatycki Sunmi wchodzi do Polski

Sunmi to znany na rynku azjatyckim producent urządzeń rozwijających automatyzację w punktach sprzedaży, np. ręcznych terminali metkujących, terminali płatniczych, kas samoobsługowych, infokiosków. Teraz dostępne będą też w Polsce.

Selfmaker, polska spółka technologiczna rozwijająca automatyzację procesów sprzedaży towarów i usług rozszerza swoje portfolio o urządzenia firmy Sunmi. Za sprzedaż urządzeń odpowiadać będzie iMretail.pl, spółka-córka firmy Selfmaker. Obie firmy mają nadzieję, że dostępność nowoczesnych i sprawdzonych urządzeń SUNMI zwiększy w Polsce popularność internetu rzeczy (IoT) oraz szeroko rozumianej automatyzacji procesów sprzedaży towarów i usług.

Sunmi to znany na rynku azjatyckim producent urządzeń rozwijających automatyzację w punktach sprzedaży – ręcznych terminali metkujących, terminali płatniczych, kas samoobsługowych, infokiosków oraz szeregu akcesoriów rozszerzających możliwości tych urządzeń – kamer, skanerów czy podtrzymywania zasilania. Urządzenia tej firmy zostały wdrożone w 1,5 miliona punktów, w małych i średnich przedsiębiorstwach, takich jak sklepy stacje benzynowe, usługi dostawy posiłków, drogerie, a nawet parki rozrywki.

- Współpraca z Sunmi pozwoli nam promować automatyzację handlu i usług poprzez dostarczanie nowoczesnych, estetycznych i godnych zaufania rozwiązań. Ponieważ urządzenia są produkowane masowo, ich cena będzie atrakcyjna dla przedsiębiorstw o różnej wielkości – przekonuje Marek Wieteska, prezes Selfmaker Technology. Dodaje, że jednocześnie Selfmaker będzie kontynuował swoją działalność badawczo-rozwojową projektując i wdrażając sprzęt tworzony na indywidualne zamówienia klientów oraz produkty w krótszych seriach.

- Jestem przekonany, że dzięki możliwości wyboru polscy przedsiębiorcy masowo przekonają się do wprowadzania nowoczesnych rozwiązań, niezbędnych w trakcie i po pandemii – mówi Marek Wieteska.

Z kolei Marcin Budziszewski, sales director Poland and Central Europe Sunmi, przyznaje, że obserwując rynek w Europie zwróciliśmy uwagę na firmę Selfmaker ze względu na wiedzę i doświadczenie ich pracowników, dogłębną znajomość uwarunkowań regionalnych i lokalnych a przede bliskie Sunmi spojrzenie na rozwój automatyzacji i IoT w handlu i usługach postanowiliśmy rozpocząć współpracę.

- Mam nadzieję, że będzie to inspiracja dla polskich przedsiębiorców i impuls dla rozwoju ich przedsiębiorstw – mówi Marcin Budziszewski.

Dla zwiększenia efektywności sprzedaży i serwisu urządzeń Sunmi oraz części produktów zaprojektowanych i zbudowanych przez Selfmaker została powołana spółka-córka, iMretail.pl. Na jej czele stanął Przemysław Wójcicki, dyrektor sprzedaży globalnej Selfmaker.

- Dynamiczny rozwój rynku i zainteresowanie klientów naszymi rozwiązaniami wymusiły logiczny podział na część badawczo-rozwojową i produkcyjną oraz na część handlową – tłumaczy Wójcicki. - Pozwoliło nam to zoptymalizować struktury, usprawnić proces obsługi klientów oraz znaleźć potencjał do sprzedaży produktów firmy SUNMI. Zgodnie z naszą strategią rozwijamy się i pomagamy się rozwijać naszym klientom, również w tych trudnych czasach – podkreśla.

Firma Selfmaker zainwestowała również w nowy obiekt produkcyjno-biurowy w okolicach Łodzi, do którego przeniesie projektowanie i wytwarzanie własnych urządzeń. W Warszawie gotowy jest showroom firmy prezentujący dostępne rozwiązania oraz tworzący przestrzeń dyskusji nad indywidualnymi potrzebami klientów i możliwościami ich zaspokojenia. Ze względu na pandemię showroom zostanie otwarty, kiedy będzie to bezpieczne zarówno dla klientów, jak i pracowników.

SelfMaker to spółka technologiczna, projektująca i budująca multifunkcyjne urządzenia samoobsługowe, narzędzia integracyjne oraz oprogramowanie dostosowane do potrzeb klientów w różnych gałęziach rynku. W portfolio firmy znajdują się m.in. kioski i kasy samoobsługowe, zautomatyzowane kioski dezynfekujące czy urządzenia automatyzujące sprzedaż.

Katarzyna Pierzchała 4155 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.