Nocny pożar w halach na Marywilskiej

Chodzi o warszawskie hale targowe Marywilska 44. Płonął dach i jedno stoisko.

Pożar wybuchł w nocy około godz. 1:30. Płonęła hala Centrum Handlowego Marywilska 44, a konkretnie dach budynku oraz jeden z boksów restauracyjnych. Według strażaków pożar został szybko opanowany. Akcja gaśnicza, w której uczestniczyło 12 strażackich zastępów, zakończyła się o godz. 4.

W pożarze nikt nie ucierpiał. Zniszczeniu uległ jeden z boksów w hali oraz około 200 metrów kwadratowych dachu. Przyczyny wybuchu ognia ustalają biegli.

Centrum Handlowe Marywilska 44 to 68 tys. mkw. powierzchni, na której mieści się blisko 1400 różnych sklepów i punktów usługowych. Przed pandemią odwiedzało je około 9 tysięcy osób każdego dnia, w weekendy ta liczba rosła do 40 tysięcy. Bezpłatny parking liczy aż 4500 miejsc samochodowych.

Centrum specjalizuje się zarówno w handlu hurtowym, jak i detalicznym. Przeważa tutaj asortyment odzieżowy: moda damska, męska, dziecięca. W asortymencie jest również obuwie, galanteria skórzana, bielizna, kosmetyki, biżuteria i dodatki, a ponadto pościel, artykuły spożywcze, drobne agd, rtv, multimedia, a nawet meble. Do dyspozycji klientów jest też sieć bankomatów, kantor wymiany walut, apteka oraz liczne punkty usługowe jak fryzjer, salon manicure, krawcowe, czy jubilerzy. Centrum ma również strefę gastronomiczną, w przeważającej części z kuchnia azjatycką.

Katarzyna Pierzchała 4155 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.