Wiemy, ile Lidl miał krzywych buraków

Jeszcze na początku stycznia istniało ryzyko, że rolnik z woj. łódzkiego będzie musiał wyrzucić ponad tysiąc ton buraków, bo wyrosły krzywe. Lidl wybawił go z kłopotu, ale tylko z części.

Nieperfekcyjne buraki pojawiły się we wszystkich sklepach Lidl w poniedziałek 18 stycznia. Były w cenie promocyjnej 0,99 zł za 1 kg, czyli tańsze aż o 66% w porównaniu do ceny standardowej. Skąd taka niska cena? Najprawdopodobniej chodziło o jak najszybszy zbyt tych buraków, choć oficjalnie Lidl tego przypuszczenia nie potwierdza.

Wiemy za to, ile tych warzyw wziął od zrozpaczonego rolnika. - W myśl idei zero waste oraz aby wesprzeć polskiego rolnika, postanowiliśmy kupić od pana Mieczysława 180 ton buraków – taką ilość towaru, jaką był w stanie dla nas w tym terminie przygotować – poinformowała serwis handelextra.pl Aleksandra Robaszkiewicz, head of corporate communications and CSR, Lidl Polska.

Warto dodać, że Mieczysław Miszczak ujawnił w mediach w pierwszej połowie stycznia, że musi wyrzucić ponad tysiąc ton buraków, które wyrosły mu w kształcie znaków zapytania. Właściciel gospodarstwa rolnego w Węglewicach Kolonii w woj. łódzkim oszacował, że straci przez to kilkaset tysięcy złotych, a z ziemi utrzymuje całą rodzinę. Rolnik złożył reklamację do producenta nasion, ale jego przedstawiciel uznał, że nie ma podstaw do jej uwzględnienia. Szerszej pisaliśmy o tym tutaj.

Sprzedane w Lidlu 180 ton buraków oznaczają, że operator wziął od rolnika niecałą jedną piątą słynnych już buraków. - W sytuacji, gdyby rolnikowi został jeszcze nadmiar krzywych buraków – jesteśmy gotowi na powtórzenie akcji oraz ponowny zakup tego towaru od pana Mieczysława – deklaruje Robaszkiewicz.

Szybka reakcja Lidla odbiła się szerokim, głównie pozytywnym echem zarówno w mediach, jak i wśród kupujących. Dlatego Lidl postanowił kuć żelazo, póki gorące i obwieścił właśnie, że przyszedł teraz czas na... ziemniaki.

W związku z pojawiającymi się informacjami o jesiennej nadprodukcji tego warzywa i problemie z jego rozprowadzeniem, operator postanowił wspomóc polskich producentów ziemniaków i odebrać od nich nadmiar warzyw. I tak od poniedziałku 25 stycznia ziemniaki niemyte są dostępne na Ryneczku Lidla znów w obniżonej cenie 0,99 zł za 1 kg aż do odwołania.

Katarzyna Pierzchała 4176 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.