Lidl: po krzywych burakach czas na ziemniaki

Po udanej pomocy rolnikowi, którego nietypowe buraki już trafiły do sklepów Lidla, przyszedł czas na wsparcie polskich producentów ziemniaków.

W związku z pojawiającymi się informacjami w mediach o jesiennej nadprodukcji tego warzywa i problemie z ich rozprowadzeniem, operator postanowił wspomóc polskich producentów ziemniaków i odebrać od nich nadmiar warzyw. I tak od poniedziałku 25 stycznia ziemniaki niemyte są dostępne na Ryneczku Lidla w obniżonej cenie 0,99 zł/ 1 kg aż do odwołania.

- Wsparcie polskich producentów żywności jest dla nas priorytetem. Ostatnio pomogliśmy Mieczysławowi Miszczakowi, od którego kupiliśmy część nietypowych buraków. Teraz skupiamy się na pomocy wszystkim naszym polskim producentom ziemniaków, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji w związku z obfitymi jesiennymi zbiorami – tłumaczy Aleksandra Robaszkiewicz, head of corporate communications and CSR Lidl Polska.

Wierzy, że obniżając cenę sprzedaży i odbierając nadmiarowe ilości towaru, firma przyczynia się do przeciwdziałania marnowaniu żywności, co jest dla niej jednym z najistotniejszych zadań.

- Podejmujemy w tym zakresie również wiele innych działań, m.in. współpracujemy z Federacją Polskich Banków Żywności, prowadzimy autorski projekt „Kupuję, nie marnuję”, a także podejmujemy działania doraźne – wymienia Robaszkiewicz.

 

 

 

 

Katarzyna Pierzchała 4176 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.