Nieoficjalnie: 1 lutego otwarcie sklepów w galeriach

W ramach luzowania obostrzeń sanitarnych od 1 lutego sklepy w galeriach handlowych mają zostać otwarte - wynika z informacji RMF FM.

- Z niemal stuprocentową pewnością można liczyć na otwarcie sklepów w galeriach handlowych od 1 lutego - podał portal RMF FM.

Jak wynika z informacji RMF FM, bardzo prawdopodobne jest także otwarcie hoteli dla 25 lub 50 proc. klientów, a restauracje i siłownie nie zostaną póki co otwarte.

Portal podał, że rząd ma ogłosić decyzję w tej sprawie we wtorek.

- Pewne poluzowanie obostrzeń nastąpi, ale to nie będzie nic spektakularnego - tak urzędnicy z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zapowiadają konferencję prasową Mateusza Morawieckiego. - pisze Krzysztof Berenda. Niewykluczone jest dopuszczenie do otwarcia hoteli na 25 lub 50% gości, natomiast restauracje i siłownie niemal na pewno pozostaną jeszcze zamknięte.

Przypomnijmy, że tzw. trzeci lockdown obowiązuje od 28 grudnia. Początkowo miał trwać do 17 stycznia, został jednak przedłużony o dwa tygodnie. W poniedziałek 25 stycznia Ministerstwo Zdrowia podało, że w ciągu ostatniej doby w Polsce było 2419 nowych zakażeń koronawirusem, a to najniższy poziom od października 2020 roku; zmarło 38 osób.

(PAP Biznes)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.