Impreza w jednym z lokali; interweniowała policja

Duża impreza odbyła się pomimo obostrzeń w jednym z lokali w centrum stolicy. W sobotę bawiło się na niej - według policji - kilkadziesiąt osób. Są wnioski o ukaranie.

Nagranie z trwającej imprezy umieścił na Twitterze Marcin Dobski, dziennikarz "Wprost". - Sobota, późny wieczór, w jednym z lokali w centrum Warszawy - napisał. Na filmiku widać tłum ludzi, podrygujących na parkiecie i stojących w kolejce do otwartego baru.

Informacje o zorganizowanej imprezie potwierdziła policja. - Faktycznie była taka interwencja w sobotę. Funkcjonariusze obecni na miejscu razem z sanepidem. Wykonaliśmy czynności, każdy w swoim zakresie - powiedział PAP podinspektor Robert Szumiata.

Szumiata dodał, że skierowano w tej sprawie wnioski do sądu i sanepidu o ukaranie. - Zbieramy informację, co do dokładnej ich liczby - przekazał.

Według nieoficjalnych informacji, była to kolejna impreza w tym miejscu.

Obostrzenia dotyczące m.in. zamknięcia restauracji i lokali zostały utrzymane do 31 stycznia. Lokale gastronomiczne nadal mogą serwować dania jedynie na wynos i z dowozem. Za złamanie tego zakazu sanepid może ukarać grzywną w wysokości nawet 30 tys. zł. (PAP)

CZYTAJ TAKŻE: #OTWIERAMY - MAMA BIZNESÓW OTWIERAJĄCYCH SIĘ MIMO ZAKAZÓW

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.