Helio zarobiło zdrowo

IV kwartał roku kalendarzowego zawsze jest dla producentów bakalii kluczowy, ale w 2020 r. Helio zbiło kokosy.

Producent bakalii, przekąsek i gotowych mas do ciast poinformował wstępnie o nieoczekiwanych wynikach finansowych w miesiącach październik-grudzień 2020 roku, który jest dla niego II kwartałem roku finansowego. Podobne raporty spółka publikuje wprawdzie od ładnych paru kwartałów, z reguły chodziło jednak o skalę przychodów, która w 2020 roku rosła o kilkadziesiąt procent w ujęciu rocznym. Tym razem Helio podało w komunikacie informację o wyjątkowo wysokim zysku netto.

- Zarząd [...] po dokonanej wstępnej analizie danych finansowych za drugi kwartał roku obrotowego 2020/2021, tj. październik–grudzień 2020 uznał, że o ile nie wystąpią inne nietypowe zdarzenia należy spodziewać się za przedmiotowy okres zysku netto w wysokości ok. 7 mln zł względem 2.584 tys. zł [ niespełna 2,6 mln zł - red.] zysku netto za analogiczny kwartał ubiegłego roku, tj. październik–grudzień 2019.

W opinii zarządu Helio poprawa wyniku finansowego netto była możliwa przede wszystkim dzięki osiągniętemu efektowi ekonomii skali i optymalizacji kosztów operacyjnych.

- Choć sprzedaż kwartału była rekordowa w historii emitenta, jej dynamika wzrostu była już na typowym dla spółki kilkunastoprocentowym poziomie (wzrost o ok. 15% r/r.). Spółka w przedmiotowym kwartale osiągnęła ok. 98 mln zł przychodów ze sprzedaży względem 84.646 tys. zł w okresie porównywalnym - informuje Helio.

Pełny raport za półrocze lipiec-grudzień 2020 roku Helio opublikuje 31 marca.

Zdjęcie: Shutterstock

Magdalena Weiss 2989 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.