Salsa eco: wózki od Wanzla

Dzięki nowej linii produktów ekologicznych Salsa eco firma Wanzl zobowiązuje się do zwiększenia ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju podczas zakupów.

Jak firma Wanzl przyczynia się do tego, aby odpady z tworzyw sztucznych nie zanieczyszczały środowiska, ale zamiast tego były używane w rozsądny i zrównoważony sposób? Poprzez zintegrowanie linii produktów wózków sklepowych Salsa eco z samodzielnym procesem recyklingu.

Zaczyna się od segregacji odpadów poprzez specjalistyczne zbiórki odpadów. Niezależnie od tego, czy są to pojemniki na jogurt, butelki PET czy inne opakowania z tworzyw sztucznych, zebrane materiały nadające się do recyklingu są dzielone według rodzaju materiału w systemie sortowania.

Następnie następuje czyszczenie, obróbka i analiza laboratoryjna odpowiednich materiałów, zanim zostaną one dalej przetworzone na wysokiej jakości włókna poliestrowe lub granulki tworzyw sztucznych. W ten sposób powstają nowe, wysokiej jakości surowce do produkcji linii produktów ekologicznych firmy Wanzl. Warty podkreślenia jest fakt, że recykling i ponowne użycie plastiku pozwala zaoszczędzić około 1,26 ton CO2 na tonę plastiku w porównaniu ze spalaniem materiałów w spalarni odpadów. Recykling chroni również zasoby naturalne i spowalnia zanieczyszczenie środowiska jeszcze większą ilością odpadów z tworzyw sztucznych.

- Dlatego apelujemy do ludzi o segregację śmieci, które możemy później wykorzystać – mówi Martin Dehm, product manager ds. wózków sklepowych w firmie Wanzl. - W handlu coraz ważniejsze stają się oszczędzające zasoby zakupy. Detaliści powinni na to zwrócić uwagę podczas projektowania i wyposażenia swoich sklepów – dodaje.

Seria modeli Salsa została już wyróżniona nagrodą „German Design Award” za innowacyjną koncepcję projektową. - Struktury koszy o ciasnych oczkach powtarzają się, tworząc sieć, która wygląda, jakby mogła rosnąć naturalnie, generując w ten sposób uczucie dynamizmu. Nie ma wątpliwości, że wózek sklepowy Salsa dodaje dynamiki do zakupów – uważa Martin Dehm.

Jego zdaniem gwarantuje to również wysokiej jakości wykonanie zapewniające wyjątkową zwrotność oraz ciche kółka z gumowymi bieżnikami. Powierzchnie przednich i bocznych elementów zapewniają wystarczającą ilość miejsca na logo sieci/sklepu lub materiały reklamowe.

Może go używać każdy, od sklepów wielobranżowych po supermarkety i hipermarkety. To dlatego, że ekologiczne wózki sklepowe Salsa są dostępne w wielu rozmiarach - o pojemności 95 litrów, 150 litrów lub 200 litrów, a kosze zakupowe 26 litrów lub 40 litrów.

Dostępne są też dedykowane linii akcesoria. Pudełka po napojach lub duże opakowania można przechowywać w uchwycie na pudełko na ramie podstawy, a uchwyt Promobox Plus S-Grip wzbogacić np. o uchwyty na kubki i skanery. Do kompletu są też siedziska dla dzieci.

Katarzyna Pierzchała 4176 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.