PGS ma nowy system logistyczny

Polska Grupa Supermarketów wdrożyła nowy system zarządzania procesami Quantum Qguar, odpowiadający za zarządzanie magazynem centralnym w Jawczycach. Będzie też świadczyć usługi magazynowania firmom zewnętrznym.

Na zdjęciu: Tomasz Ferszowicz, dyrektor ds. logistyki w Polskiej Grupie Supermarketów

Qguar WMS Pro to system magazynowy wspomagający obsługę procesów w magazynach własnych i usługowych. Oprogramowanie posiada wbudowane moduły do zarządzania towarami niebezpiecznymi, rozliczania operacji logistycznych oraz optymalizacji pracy wózków widłowych.

System wspiera wszystkie procesy magazynowe, od przyjęcia towaru, poprzez składowanie, kompletację po wydanie. Teraz ma zapewnić kompleksową obsługę nowego magazynu centralnego Polskiej Grupy Supermarketów w Jawczycach, w parku logistycznym Panattoni.

- Zdecydowaliśmy się na wdrożenie systemu Qguar ze względu na opinie firm wykorzystujących ten program. System zapewnia stabilność środowiska, ustabilizowane przepływy i zbieranie danych odnośnie traceability produktów pod obsługę produktów bio – mówi Tomasz Ferszowicz, dyrektor ds. logistyki w Polskiej Grupie Supermarketów.

Dzięki usprawnieniu procesów logistycznych Grupa będzie świadczyć usługi logistyczne dla firm zewnętrznych. Obejmą one obsługę pełno-paletową, pozwalającą na przyjmowanie, składowanie oraz wydawanie do klienta produktów nie wymagających chłodzenia. W najbliższych tygodniach mają zostać podpisane pierwsze umowy w tym zakresie.

 

Katarzyna Pierzchała 4176 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.