Zmiana na czele Grupy Żywiec

Druga największa grupa piwowarska w Polsce, należąca do holenderskiego Heinekena Grupa Żywiec, ma nowego prezesa.

Francois-Xavier Mahot na własną prośbę zrezygnował z funkcji prezesa zarządu Grupy Żywiec. Przestanie ją pełnić z końcem lutego 2021 r. Od marca nowym szefem piwowarskiej grupy będzie Simon Amor. 

Francois-Xavier Mahot dołączył do Grupy Żywiec jako prezes 1 stycznia 2019 r.

– Pod jego kierownictwem firma kontynuowała strategię budowania wartości, przyspieszając wzrost w segmencie premium z markami Heineken i Desperados. Spółka dokonała także integracji Browaru Namysłów – informuje spółka w komunikacie giełdowym. – W ostatnim czasie Francois-Xavier Mahot przeprowadził firmę przez wyzwania związane z epidemią COVID-19, zapewniając bezpieczeństwo pracowników, ciągłość biznesu, wsparcie dostawców i społeczności lokalnych przy jednoczesnym dostosowaniu strategii, zwiększeniu efektywności wewnętrznej i zbudowaniu silniejszej pozycji firmy na przyszłość – podkreślono w raporcie.

Simon Amor rozpoczął karierę w Grupie Heineken w 2016 r. w roli dyrektora off trade (segmentu sprzedaży detalicznej) i członka zespołu zarządzającego Heinekena w Wielkiej Brytanii. W ostatnim czasie, od lipca 2020 roku, pełnił obowiązki dyrektora zarządzającego Heineken UK, prowadząc firmę przez kryzys COVID-19 i wdrażając transformację związaną z budowaniem przyszłości firmy i zapobieganiem wpływowi brexitu na jej działalność. Przed dołączeniem do Grupy Heineken Simon Amor pełnił różne funkcje zarządcze w Colgate-Palmolive w tym rolę dyrektora sprzedaży Wielkiej Brytanii i Irlandii (2014–2016), dyrektora sprzedaży Colgate-Palmolive Australia (2011–2014) i dyrektora ds. rozwoju klientów w Colgate-Palmolive Europe (2007–2010). Jest absolwentem Uniwersytetu w Surrey (1991–1995).

Magdalena Weiss 2989 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.