Shoper uruchomił odroczone płatności

Zakupy online stają się coraz atrakcyjniejsze. Shoper udostępnił właśnie nową formę płatności PayPo, dzięki której klienci mogą zapłacić za zakupione towary do 30 dni później lub w ratach.

Platforma e-commerce Shoper udostępniła dla ponad 15 tys. sklepów działających na jej oprogramowaniu, nową formę płatności PayPo. Dzięki niej klienci tych e-sklepów mogą zapłacić za zakupione towary do 30 dni później lub w ratach.

Atrakcyjne zakupy online

Zmieniające się nawyki zakupowe Polaków i coraz powszechniejsza sprzedaż przez internet stawiają przed właścicielami sklepów oraz dostawcami usług nowe wyzwania na drodze do zwiększania komfortu i bezpieczeństwa kupujących. Z danych Shopera wynika, że udział płatności online rośnie dynamicznie z każdym rokiem – w 2020 r. ponad 60% płatności za zakupy robionych w internecie odbywało się z wykorzystaniem bezgotówkowej metody. To o 10% więcej niż w 2019 r.

Nowoczesne metody płatności szybko zyskiwały w ostatnich latach na popularności wśród kupujących przede wszystkim przez wzgląd na intuicyjność i dostępność usługi – za zakupy mogli zapłacić w dowolnym czasie i na każdym urządzeniu. Nie bez znaczenia była też szybkość transakcji, co w naturalny sposób przekładało się na czas otrzymania zamówionego towaru.

- Teraz, dzięki odroczonym płatnościom PayPo, klienci sklepów internetowych Shoper mogą cieszyć się kupionym towarem z dnia na dzień, a z zapłatą za niego mogą się wstrzymać aż do 30 dni po zakupie, co z pewnością jeszcze bardziej uatrakcyjni sprzedaż i zakupy online – uważa Oliwia Tomalik, marketing manager w Shoper.

Dodaje, że odroczone płatności to szybki i bezpieczny sposób zapłaty za zakupy w sklepach internetowych bez konieczności logowania do banku lub podawania numeru karty przy finalizowaniu transakcji. Pozwala na odroczenie zapłaty za towar kupiony w e-sklepie o 30 dni bez dodatkowych kosztów. 30 dni to także czas, w którym klient może podjąć decyzję o rozłożeniu płatności na cztery wygodne raty. Klientowi przysługuje również standardowy, zgodny z regulaminem, okres zwrotu towaru. Jeśli towar nie odpowiada jego oczekiwaniom, zwraca go, nie zamrażając w tym czasie środków.

Kup teraz, zapłać później

Dynamiczny - za sprawą pandemii - wzrost popularności e-zakupów przełożył się też na o wiele większe użycie nowoczesnych form płatności internetowych. Metodą płatności bardzo szybko zyskującą na znaczeniu są właśnie odroczone płatności.

- Skalę tego zjawiska odczuwamy na własnej skórze: nasza działalność wzrosła w zeszłym roku ponad 7-krotnie i na początku 2021 r. nie widać oznak, by to tempo miało ulec spowolnieniu – mówi Tomasz Hadzik, członek zarządu PayPo. - Dzięki temu tylko w minionym roku nasze odroczone płatności były częścią ponad 3 mln transakcji, a na finansowanie zakupów mogło w tym czasie liczyć ponad 400 tys. Klientów – wymienia.

Jego zdaniem połączenie sił z Shoperem przyczyni się do większej popularyzacji tej formy płatności, co tylko zwiększy grupę beneficjentów tej usługi - razem ze sklepami już wcześniej korzystającymi z rozwiązania PayPo to już przeszło 16 tys. e-commerce’ów, oferujących swoim klientom usługę "kup teraz, zapłać później".

Odroczone płatności PayPo są już dostępne dla wszystkich sklepów internetowych Shoper, w ramach usługi Shoper Płatności. Po jej aktywacji w sklepie, klient może finalizować zamówienie z wykorzystaniem nowej metody, która widoczna jest w koszyku.

Sklepy internetowe Shoper oferują dzisiaj w ramach Shoper Płatności wszystkie najpopularniejsze sposoby zapłaty za zakupy online. Oprócz tradycyjnych przelewów i kart płatniczych, obsługuje również płatności BLiK oraz Google Pay, gwarantując przy tym bezpieczeństwo transakcji.

 

Katarzyna Pierzchała 4176 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.