Allegro z nową siedzibą

Platforma zakupowa podpisała umowę najmu w kompleksie Nowy Rynek w Poznaniu. To największa transakcja w historii poznańskiego rynku.

Firma Allegro podpisała umowę najmu 26 000 mkw. powierzchni biurowej brutto (24 600 mkw. powierzchni najmu netto) w kompleksie Nowy Rynek w Poznaniu, którego deweloperem i generalnym wykonawcą jest Skanska. Kontrakt ma możliwość dalszej ekspansji do 29 700 mkw. Jest to największa transakcja w historii rynku poznańskiego.

Tym samym Allegro wynajęło w ubiegłym roku łącznie 44 300 mkw. powierzchni biurowej (oprócz siedziby w Poznaniu, firma wynajęła nowe biura w Fabryce Norblina w Warszawie o powierzchni 16 200 mkw. i w Centrum Biurowym Lubicz w Krakowie o pow. 2 100 mkw.), co jest jednym z największych najmów w Polsce. Najemcę podczas negocjacji wszystkich umów najmu reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cresa, wsparcie prawne zapewniła kancelaria KM Partners Komorowska Michaliszyn, a za project management odpowiada SQMetre.

Nowa siedziba firmy Allegro w Poznaniu zajmie 10 pięter w biurowcu D wielofunkcyjnego kompleksu Nowy Rynek. Część powierzchni zostanie przeznaczona na przedszkole dla dzieci pracowników firmy oraz centrum konferencyjne. Allegro przeprowadzi się z biurowca Pixel do Nowego Rynku D etapami, zaczynając od czerwca 2021 r.

Nowy Rynek to projekt wielofazowy, który docelowo będzie się składał z 5 budynków o różnej funkcjonalności, a jego całkowita powierzchnia użytkowa wyniesie 100 tys. mkw. Wyróżnikiem projektu będzie rynek zlokalizowany wewnątrz kompleksu. Będzie to nie tylko miejsce pracy, ale również przestrzeń sprzyjająca relaksowi i rozrywce. W ramach inwestycji powstaną również zielone wyspy, mała architektura oraz roślinność, uprzyjemniające spotkania i rekreację.

Budynek D, do którego wprowadzi się Allegro, powstaje u zbiegu ulic Wierzbięcice i Wujka. Biurowiec zapewni ok. 39 tys. mkw. powierzchni biurowej, a Allegro będzie jego głównym najemcą. Oddanie budynku do użytku planowane jest na drugi kwartał 2021 r.

Allegro to platforma zakupowa, która powstała w 1999 roku. Dziś stronę odwiedza ponad 20 mln klientów miesięcznie, a swoją działalność prowadzi na platformie ponad 125 tys. firm. Allegro ma swoją siedzibę w Poznaniu, a biura w Warszawie, Toruniu, Wrocławiu i Krakowie. Obecnie firma zatrudnia ponad 2 500 osób. W październiku spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Joanna Hamdan 12361 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.