Najlepiej strzeżony skarbiec otwiera się na klientów [GALERIA]

Mennica Skarbowa uruchamia nową usługę - depozyt w skrytkach w jednym z największych i najlepiej strzeżonych skarbców w Polsce. Dla spółki to nowe źródło dochodów i możliwość poszerzenia bazy klientów kupujących złoto.

Jeden z największych i najlepiej strzeżonych skarbców w Polsce umiejscowiony w podziemiach przedwojennego budynku Banku Rolnego w Warszawie. Teraz otwiera się na klientów indywidualnych i firmy.

W depozycie będzie można złożyć tu wartościowe przedmioty: złoto, biżuterię, gotówkę, rodzinne precjoza, papiery wartościowe czy dzieła sztuki. Docelowo ma zostać uruchomionych około 8000 różnej wielkości skrytek.

Skrzynki depozytowe można wynajmować na dłuższy okres, ale i jedynie na miesiąc. Oprócz zabezpieczeń wszystkie przedmioty przechowywane w depozytowych skrytkach komercyjnych objęte są dodatkową polisą ubezpieczeniową. Depozyt może być również monitorowany online przez klienta za pośrednictwem zaawansowanych systemów lokalizujących. Można go otworzyć przez 24 godziny na dobę. Ze względów bezpieczeństwa i potrzeby zachowania anonimowości klientów, w skarbcu może przebywać tylko jeden klient w tym samym czasie.

W opinii zarządu Mennicy Skarbowej nowa usługa pozwoli na zapewnienie spółce nowego źródła dochodów, ale co ważniejsze - docelowo na poszerzenie grupy klientów zainteresowanych także innymi usługami, przede wszystkim zakupem złota inwestycyjnego.

- Szacuje się, że co trzeci Szwed i co piąty Francuz posiada skrzynkę depozytową a także 25 mln Amerykanów w taki sposób przechowuje swoje kosztowności. Coraz więcej naszych klientów pyta o takie rozwiązanie, dlatego zdecydowaliśmy się na uruchomienie nowej usługi – wyjaśnia Jarosław Żołędowski, prezes Mennicy Skarbowej. - Skrytki są umiejscowione w jednym z największych i najlepiej zabezpieczonych skarbców w Polsce, lepszy ma chyba tylko Narodowy Bank Polski – uważa.

Skrytki depozytowe skarbca objęte są całodobowym nadzorem ochrony oraz systemem zaawansowanych technologii zabezpieczeń. Większość skrzynek jest wyposażonych między innymi w dwa różne zamknięcia, w tym tracking GSM wyspecjalizowanego systemu GPS, co zwiększa kontrolę dostępu i poziom bezpieczeństwa - zarówno wewnętrznego, jak i zewnętrznego.

System GPS, w który wyposażone są skrytki, pozwala m. in. na śledzenie w czasie rzeczywistym całej trasy depozytu, w przypadku potrzeby wyniesienia go przez klienta poza teren skarbca. Ta usługa jest uruchamiana na życzenie klienta. Poza kwestią bezpieczeństwa, istotna jest tu wygoda użytkowania poprzez dedykowaną aplikację mobilną, która umożliwia kontrolę położenia depozytu również z poziomu urządzeń mobilnych, na przykład telefonu. System rejestruje również pełną historię otwarć i zamknięć skrytki.

Mennica Skarbowa pracuje nad kolejnymi usługami, które planuje uruchomić dla swoich klientów. Mocno zaawansowane są między innymi prace koncepcyjne związane z uruchomieniem giełdy złota online.

 

 

Katarzyna Pierzchała 4369 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.