Allegro stawia na biznes

Platforma wprowadza rozwiązanie usprawniające zakupy firmowe - Allegro Biznes.

Prognozy ekspertów wskazują, że wartość handlu online w kategorii zakupów firmowych w Polsce wyniesie ponad 340 mld zł w 2021 r. Oznacza to, że potencjał tego rynku jest ogromny, a jego część może zostać zaadresowana przez ofertę Allegro. Wychodząc naprzeciw jego specyficznym potrzebom, Allegro uruchamia serwis Allegro Biznes.

Każdego miesiąca co czwarta firma w Polsce robi zakupy na Allegro. Dzięki Allegro Biznes ich „podróż konsumencka” ma być jeszcze lepsza. Możliwość samodzielnego i szybkiego wyboru produktów w połączeniu z bogatą ofertą w konkurencyjnych cenach oraz wygodnymi dostawami - elementy tak ważne w codziennych, prywatnych zakupach - nie były do tej pory dostępne w przypadku zakupów firmowych.

- Ta luka doprowadziła do rozwoju funkcji i usług, takich jak Allegro Biznes, skierowanych do klientów B2B – powiedziała Dagmara Brzezińska-Marcu, commercial category management director w Allegro.

Allegro Biznes zbudowane zostało na bazie platformy konsumenckiej, zachowując wszystkie dotychczasowe funkcjonalności i dodając konkretne narzędzia przydatne zarówno dla tych, którzy potrzebują różnych produktów do prowadzenia własnej działalności, jak i dla tych, którzy je dostarczają.

 

 

 

 

 

 

 

 

Katarzyna Pierzchała 4167 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.