Inglot rusza na podbój niemieckiego rynku

W tym celu czołowy polski producent kosmetyków uruchamia kolejne platformy e-commerce, które mają zapewnić mu wzrost sprzedaży online w Niemczech.

Inwestycja w rozwój e-commerce jest elementem przyjętej przez Inglot strategii rozwoju na rynkach międzynarodowych, którą spółka realizuje nieprzerwanie od 2006 r.

Firma założona w 1983 r. przez Wojciecha Inglota jest dziś obecna na 80 rynkach, w ponad 800 lokalizacjach, w tym m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Chinach, Brazylii czy Australii. 

Uruchomienie nowych platform sprzedażowych, to kolejny etap ekspansji na rynku niemieckim ze strony polskiego producenta.

Dotychczas, do sprzedaży online za zachodnią granicą, Inglot wykorzystywał wyłącznie niemieckojęzyczny sklep internetowy https://inglotgermany.com/. Teraz firma postanowiła skorzystać z zewnętrznego wsparcia Grupy Komunikacja Plus (GK+), która będzie odpowiadać m.in. za audyt dotychczasowych aktywności Inglot, rozwój i optymalizację sprzedaży z wykorzystaniem wspomnianego e-sklepu oraz wprowadzenie marki na platformy Amazon.de, eBay.de i Zalando.de.

Jednocześnie GK+ wspiera działania sprzedażowe poprzez promocję kanałów i produktów, w ramach której wykorzystuje m.in. rich content, video marketing, social media, influencer marketing, a także digital marketing z wykorzystaniem modelu programmatic buying.

Joanna Hamdan 12136 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.