Rossmann wyda na inwestycje 200 mln euro

Mimo pandemicznych warunków, które odciągnęły konsumentów od drogerii, Rossmann zwiększył sprzedaż zarówno w Niemczech, jak i poza granicami.

W 2020 r. sieć drogerii Rossmann miała sprzedaż wyższą niż rok wcześniej o 3,5%. Wzrosła ona do 10,35 miliardów euro. Stało się tak pomimo faktu, że zwłaszcza podczas wiosennego zamrożenia gospodarek wielu konsumentów starało się robić wszystkie zakupy w jednym miejscu, przez co środki czystości i artykuły higieniczne kupowali często w supermarketach, a zapotrzebowanie na kosmetyki kolorowe, perfumy i akcesoria do golenia spadło.
 
Wyniki Rossmanna pociągnął w górę rynek niemiecki, gdzie wzrost wyniósł 4,7% (a jeśli uwzględnić, że przez drugą połowę roku w Niemczech obowiązywał obniżony VAT, to na poziomie netto nawet o 6,1%), a sprzedaż zamknęła się kwotą 7,33 miliarda euro. Reszta przypadła na biznes zagraniczny, w skład którego wchodzą Polska, Węgry, Czechy, Turcja, Albania, Kosowo i Hiszpania). W krajach tych z powodu obostrzeń biznes ucierpiał mocniej, ale i tak udało się osiągnąć zwiększenie obrotów o 2% do 3,06 mld euro.
 
Zróżnicowany asortyment Rosmanna okazał się wyjątkowo odporny na kryzys, ponieważ był w stanie bardzo dobrze przetrwać zmianę zachowań zakupowych klientów wyjaśnia firma w komunikacie. W samych Niemczech 34 000 pracowników Rossmanna wniosło ważny wkład w firmę i życie publiczne w tym trudnym roku. Firma wynagrodziła to w 2020 r. wypłatami premii w wysokości ponad 30 milionów euro. W czasie pandemii firma dała się poznać jako silna społeczność, która zajęła 54. miejsce wśród najlepszych pracodawców świata wyróżnionych przez amerykański magazyn Forbes. To najlepsze miejsce wśród niemieckich firm dodano.
Sieć drogeryjna prowadzi obecnie 2 011 sklepów za granicą i 2 233 w Niemczech. Łącznie we wszystkich krajach zatrudnia 56 300 osób.
 
W nowym roku obrotowym Grupa chce przeznaczyć na inwestycje 200 mln euro. Planuje między innymi uruchomienie 195 sklepów, w tym 120 poza granicami Niemiec.
 
Magdalena Weiss 2988 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.