Krzysztof Poznański nowym dyrektorem PRCH

12 stycznia powołano na stanowisko dyrektora zarządzającego Polskiej Rady Centrów Handlowych Krzysztofa Poznańskiego, menadżera z blisko 30-letnim doświadczeniem w zarządzaniu firmami, operacjami i sprzedażą.

Nowy dyrektor zarządzający od lat jest związany z branżą centrów handlowych. Zarządzał m.in. operacjami spółki Multikino oraz firmami G4S Security Systems, ISS Facility Services, czy Aamal Services. Ma doświadczenia w sektorze facility services powiązanym z branżą nieruchomości na rynkach międzynarodowych, gdzie m.in. odpowiadał za zarządzanie P&L, rozwój biznesu i pozyskiwanie klientów. Do jego osiągnięć należy także przygotowanie do uruchomienia i otwarcie centrum handlowego i biurowego Złote Tarasy w Warszawie. Jako dyrektor centrum odpowiadał za wyniki i budżet projektu, zarządzanie operacjami i relacjami z najemcami, a także z właścicielami.

- Branża centrów handlowych mierzy się z dotkliwymi skutkami pandemii i konsekwencjami decyzji o kolejnych lockdownach. Nasza organizacja i branża potrzebują nowej strategii, która odpowie na wyzwania stojące przed sektorem handlu, przyczyni się do jego szybkiej odbudowy po pandemii oraz sprawi, że głos branży zostanie usłyszany – uważa Jan Dębski, prezes zarządu PRCH.

Jest on przekonany, że bogate doświadczenie Krzysztofa Poznańskiego pomoże w realizacji licznych interdyscyplinarnych projektów a znajomość branży centrów handlowych wzmocni działania Polskiej Rady Centrów Handlowych.

Krzysztof Poznański będzie współodpowiedzialny za stworzenie i realizację strategii działania oraz dalszego rozwoju Rady. Do jego obowiązków będzie należała współpraca z członkami oraz partnerami stowarzyszenia, reprezentowanie interesów branży na arenie krajowej i międzynarodowej oraz zarządzanie operacyjne organizacją.

- Do naszych głównych zadań będzie należało wypracowanie rozwiązań, które pomogą w ograniczeniu konsekwencji restrykcji wprowadzanych w związku z pandemią, szybkim powrocie branży na ścieżkę wzrostu i silne wsparcie właścicieli, zarządzających oraz najemców centrów handlowych. Będziemy też promować branżę centrów handlowych jako ważny element polskiej gospodarki – zapowiada nowy dyrektor zarządzający Polskiej Rady Centrów Handlowych.

 

Katarzyna Pierzchała 4043 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.