Pijalnie czekolady E. Wedel: liczymy na drugą połowę roku

Już wiadomo, że działalność m.in. lokali gastronomicznych pozostaje ograniczona do końca stycznia. Daniel Kucharski, prezes spółki Pijalnie Czekolady E.Wedel, mówi czy i jak marka radzi sobie z lockdownem.

Ile obecnie działa Pijalni Czekolady Wedel? Gdzie są zlokalizowane?
Mamy 29 lokali, z których 20 to Pijalnie wolnostojące, a 9 działa w centrach handlowych. Pijalnie Czekolady E.Wedel mają swoje punkty między innymi w Warszawie, Białymstoku, Ciechocinku, Trójmieście, Katowicach, Kazimierzu Dolnym, Kołobrzegu, Nałęczowie, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Wrocławiu, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Nałęczowie, czy w Zakopanem.

Jak to jest w przypadku ograniczenia działalności centrów handlowych - czy Pijalnie są w nich wówczas otwarte i oferują produkty na wynos?
Pijalnie Czekolady E.Wedel prowadzą działalność na wynos lub z dowozem. Ofertę z karty menu Pijalni można zamówić online za pośrednictwem platform: Glovo, Uber Eats czy Pyszne.pl. Ponadto, w 2020 r. ruszył oficjalny sklep internetowy Pijalni Czekolady E.Wedel, w którym można zakupić produkty z Czekoladowego Sklepu oraz standardowy asortyment marki E.Wedel. Zamówienia można składać poprzez dedykowaną stronę internetową - sklep.wedelpijalnie.pl Oficjalny sklep E.Wedel dostępny jest również na platformie Allegro.

Czy którakolwiek z Pijalni nie przetrwała pandemii i została definitywnie zamknięta?
Z dumą możemy pochwalić się, że nie zamknęliśmy na stałe żadnego lokalu Pijalni Czekolad E.Wedel w wyniku skutków pandemii koronawirusa Covid-19.

Jaki według Państwa to będzie rok, zwłaszcza w kontekście działalności gastronomicznej?
Mamy nadzieję, że obecny rok będzie o wiele lepszy niż 2020. Choć jesteśmy świadomi, że wyzwaniem będzie osiągnąć zbliżone wyniki do roku 2019. W 2021 liczymy na wysoką sprzedaż w drugiej połowie roku. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do prowadzenia sprzedaży w nowych kanałach od strony technicznej i operacyjnej. Dostosowaliśmy się do obecnych potrzeb konsumentów i wyzwań jakie przyniósł rok 2020. Zakładamy, że z biegiem czasu gastronomia będzie mogła swobodnie działać, a nasze punkty Pijalni Czekolad E.Wedel ponownie będą gościły fanów słodkości. 

Ilona Mrozowska 3910 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.