Mlekovita przekroczyła 5 mld zł przychodów

W 2020 r. przychód Grupy Mlekovita wyniósł ponad 5,5 mld zł. To kolejny rekordowy wynik osiągnięty przez firmę - i to mimo trudnej sytuacji rynkowej i zawirowań związanych z pandemią Covid-19.

Rekordowa w 2020 r. okazał się także ilość skupionego do rolników mleka - przekroczyła poziom 2,3 mld litrów.

Jak tłumaczy prezes Grupy Mlekovita Dariusz Sapiński, przychody, które w minionym roku przekroczyły 5,5 mld zł, są zasługą m.in. obserwacji rynku i odpowiedzi na jego potrzeby – zwłaszcza te zmieniające się wraz z dynamicznie zmieniającą się sytuacją rynkową. To także wynik konsekwentnie przeprowadzanych inwestycji oraz rozwoju eksportu, który w 2020 r. sięgnął już 1,3 mld zł.

Na rozwój bazy technicznej, technologicznej i produktowej Mlekovita w 2020 r. przeznaczyła 100 mln zł. Największym przedsięwzięciem jest budowa mroźni wraz z magazynami i infrastrukturą w centrali w Wysokiem Mazowieckiem. Równie ważne było uruchomienie pierwszej w Polsce linii technologicznej do produkcji batoników twarogowych w zakładzie w Pilicy, a także linii do produkcji mleka zagęszczonego w tubkach i kajmaku w zakładzie w Świeciu.

Firma otworzyła ponadto dwa sklepy internetowe: sba.com.pl (z produktami o dużej zawartości białka) i mlekovitka.pl (wszystkie produkty Mlekovity, a także artykuły przemysłowe i spożywcze).

- W nowym roku czekają nas z pewnością nowe wyzwania, którym trzeba będzie sprostać. Oprócz nadal panującej pandemii, to także rosnące koszty działalności, w tym związane ze wzrostem kosztów pracy i energii. Niestabilny kurs złotego to zaś wyzwanie głównie w zakresie eksportu –  komentuje Dariusz Sapiński.

 

 

Ilona Mrozowska 3916 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.