Handlowe niedziele 2021

Nie będzie ich dużo - łącznie siedem, o jedną mniej niż w roku 2020.

Na zdjęciu: 11 marca 2018 r. był pierwszym dniem ograniczającym w Polsce handel w niedziele.

Zdaje się, że Polacy przyzwyczaili się już do sporych ograniczeń w handlu w niedziele. Zdania na ten temat są co prawda podzielone. Różne instytucje co rusz pytają konsumentów, czy ten stan rzeczy im odpowiada i wnioski są zawsze te same: są tacy którym to przeszkadza i tacy, którym nie. Średnio pół na pół.

W 2020 r. mieliśmy osiem handlowych niedziel, przy czym z założenia miało być ich siedem (a więc tyle samo, ile będzie ich w 2021 r.).

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia rząd ogłosił jednak, że w związku z pandemią Polakom należy się jedna dodatkowa niedziela handlowa - 6 grudnia. Miała ona na celu rozłożenie ruchu w sklepach na siedem a nie sześć dni w tygodniu w najgorętszym okresie sprzedażowym. Kolejnych takich dodatkowych handlowych niedziel rząd nie przewiduje.

W 2021 r. pierwsza niedziela handlowa wypadła 31 STYCZNIA (centra handlowa działały wówczas w ograniczonym zakresie), kolejne przypadają: 28 MARCA (przed Wielkanocą) i 24 KWIETNIA (przed majówką), następne są 27 CZERWCA, 29 SIERPNIA (przed rozpoczęciem roku szkolnego), a dwie ostatnie 12 i 18 GRUDNIA.

PRZECZYTAJ TAKŻE: BIEG PRZEZ PŁOTKI, CZYLI HISTORIA ZAKAZÓW W HANDLU

 

Ilona Mrozowska 4044 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.