Ferrero przejmuje Eat Natural

Sfinalizowanie transakcji spodziewanie jest w najbliższych miesiącach, z zastrzeżeniem spełnienia zwyczajowych warunków zamknięcia i uzyskania pozwoleń organów regulacyjnych.

Grupa Ferrero, światowy potentat na rynku słodyczy, ogłosiła dzisiaj zawarcie ostatecznej umowy, na mocy której przejmie Eat Natural, producenta wysokiej jakości batonów zbożowych, zapiekanego muesli i granoli.

- Ze strategicznego punktu widzenia włączenie Eat Natural świetnie wpisuje się w plany Grupy Ferrero, która w dalszym ciągu wzmacnia swoje globalne wpływy i rozszerza ofertę produktów w segmencie zdrowych przekąsek. Eat Natural to firma rodzinna, której wartości są w dużej mierze zbliżone z naszymi. Tak jak my, wykazuje głęboką troskę o dobro konsumentów, środowiska naturalnego i społeczności, w których prowadzi swoje działania. Bardzo się cieszę, że będę mógł powitać Eat Natural w Grupie Ferrero - mówi Giovanni Ferrero, prezes zarządu Grupy Ferrero.

Zamiarem Grupy Ferrero jest utrzymanie i dalsze umacnianie ugruntowanej autentyczności wizerunku marki Eat Natural, przy jednoczesnym wspieraniu firmy w zdobywaniu nowych rynków oraz dostarczaniu na nie produktów, a także pozyskiwaniu nowych segmentów rynku.

W ramach transakcji Grupa Ferrero przejmuje zakłady produkcyjne w Halstead w Wielkiej Brytanii, zachowując ten sam zespół kierowniczy i zatrudnionych już pracowników firmy.

- Do naszej Grupy wejdzie bardzo popularne wśród konsumentów, autentyczne portfolio produktów, cieszące się niezwykle silną pozycją rynkową w segmencie zdrowych przekąsek. Pozwoli nam to zaistnieć w tym ważnym segmencie rynku poprzez spełnianie zmieniających się potrzeb konsumentów i śledzenie konsumenckich trendów. Z radością oczekujemy na rozpoczęcie współpracy z zespołem Eat Natural z myślą o wspólnym rozwoju - tłumaczy Lapo Civiletti, dyrektor generalny Grupy Ferrero.

Zdjęcie: Schutterstock

Joanna Hamdan 11802 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.