"Zostań Pomocnikiem Świętego Mikołaja"

Akcja marki Wawel i Fundacji "Wawel z Rodziną" w nowej odsłonie.

Producent słodyczy marka Wawel i Fundacja "Wawel z Rodziną" po raz kolejny zainspirowali w swoich akcjach świątecznych do czynienia dobra.

W tym roku w ramach akcji "Zostań Pomocnikiem Świętego Mikołaja" Fundacja "Wawel z Rodziną" zaprosiła podopiecznych domów dziecka i świetlic środowiskowych do niezwykłego konkursu. Zadaniem konkursowym było przygotowanie ozdób świątecznych i przekazanie ich innym - seniorom. Każda placówka biorąca udział w konkursie wskazywała adres, pod który trafiły świąteczne prezenty. Do konkursu zgłosiło się ponad 50 placówek, które przygotowały ozdoby, a w ramach podziękowań zwycięzcy pomocnicy Świętego Mikołaja otrzymali zestawy słodyczy marki Wawel. 

Marka Wawel oraz Fundacja "Wawel z Rodziną" nagrodziła pięć placówek mieszczących się w Żydowie, Drawsku Pomorskim, Kołdrąbiu, Płońsku oraz Nienadowej. Dzieci i młodzież przekazały swoje dary seniorom z domów opieki ze swoich najbliższych okolic. Trafiły do nich m.in. własnoręcznie przygotowane choineczki, świeczniki, stroiki, bombki, aniołki, mikołajki, skrzaty czy świąteczne kartki.

Ponadto w ramach przedświątecznych działań już po raz drugi odbyła się wspólnie z internetowym sklepem frisco.pl charytatywna akcja. Klienci sklepu podczas zakupów online wybierając produkty marki Wawel sprawili, że drugi taki sam produkt zakupiony w okresie trwania akcji "Zostań Pomocnikiem św. Mikołaja" trafi do Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej Nr 2 przy ul. Jaktorowskiej w Warszawie. Dodatkowo w ramach prezentu dzieci spotkały się online z twórcami kanału WiP Bros.

W ramach organizowanej od 12 lat akcji "Zostań Pomocnikiem Świętego Mikołaja" aż 430 domów dziecka w całej Polsce otrzymało dotąd 127 ton słodyczy.

Joanna Hamdan 11945 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.