Immofinanz rozszerza portfel parków Stop Shop

Łącznie ma ich już 98.

Immofinanz kontynuuje ekspansję swojej marki parków handlowych Stop Shop i na krótko przed końcem roku dodaje do swojego portfela kolejnych osiem lokalizacji.

Sześć z nich to w pełni wynajęte parki handlowe w Serbii i Czechach, o powierzchni około 43 000 mkw. Zostały one zakupione od Mitiska Reim, belgijskiego inwestora specjalizującego się w tego typu nieruchomościach komercyjnych. Ponadto Immofinanz sfinalizował w IV kwartale 2020 roku zakup w pełni wynajętego parku handlowego (ok. 5 500 mkw.) w austriackim Voitsberg. Z kolei portfel w Chorwacji powiększy się o jedną nieruchomość, w mieście Ludbreg. Oczekiwany roczny przychód z wynajmu z nowo nabytych nieruchomości wynosi około 5,7 mln euro.

Tym samym obecnie portfel Stop Shop należący do Immofinanz obejmuje obecnie 98 lokalizacji z prawie 720 000 mkw., które rozlokowane są w dziewięciu krajach: Słowacji (16), Słowenii (14), Węgrzech (14), Austrii (14), Serbii (14), Czechach (12), Polsce (10), Chorwacji (3) i Rumunii (1).

Wartość księgowa tego portfela to około 1 mld euro. Firma przygotowuje się na kolejne akwizycje i projekty deweloperskie.

Wszystkie nabyte nieruchomości charakteryzują się atrakcyjnym tenant mix. Do głównych najemców, którzy są również obecni w wielu innych Stop Shop-ach, należą między innymi: Spar, dm, Deichmann, Intersport, Takko i KiK.

Joanna Hamdan 11969 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.