P3 kupuje działki w Warszawie pod logistykę miejską

Logistyka miejska to kolejny kierunek intensywnych działań dewelopera w Polsce.

P3, właściciel i deweloper europejskich obiektów magazynowych, powiększył swoje portfolio o dwie działki miejskie położone w aglomeracji warszawskiej, na których powstaną parki P3 Warsaw I oraz P3 Warsaw II. 

Nowe projekty są odpowiedzią na oczekiwania rynku, w tym rozwijającej się branży e-commerce, która w związku z ciągłym umacnianiem swojej pozycji i dalszą ekspansją potrzebuje dobrze zlokalizowanych magazynów, także w granicach administracyjnych największych aglomeracji, aby móc jak najszybciej dostarczać zamówienia do klientów końcowych.

 Dostrzegamy ogromny potencjał rynku magazynowego w regionie Mazowsza. Według analiz rynkowych już teraz blisko ¼ powierzchni magazynowej dla branży logistycznej  jest ulokowana właśnie tutaj – mówi Bartłomiej Hofman, managing director P3 Logistic Parks w Polsce. – Decyzję o powiększeniu naszego portfolio o tereny przeznaczone dla logistyki miejskiej podjęliśmy ze świadomością rosnącej popularności zamówień online i coraz wyższych wymagań konsumentów dotyczących czasu dostawy. W tym kontekście ważne jest lokowanie centrów dystrybucji jak najbliżej klienta końcowego. Centralne położenie nabytych przez P3 działek, bardzo dobra infrastruktura w ich pobliżu oraz możliwość dotarcia do ponad 2,6 mln potencjalnych klientów docelowych mieszkających w aglomeracji warszawskiej są odpowiedzią na potrzeby coraz większego grona naszych najemców – dodaje.

Grunty, które zasiliły portfolio P3, znajdują się w strategicznych lokalizacjach. Położenie inwestycji po dwóch przeciwnych stronach miasta pozwoli obsłużyć cały obszar aglomeracji warszawskiej i okolic. Pierwszy z parków – P3 Warsaw I powstanie przy południowej granicy Warszawy, w gminie Lesznowola, oddalonej o ok. 13 km od obwodnicy i 8 km od drogi ekspresowej S8. Projekt zakłada realizację dwóch budynków BTS o łącznej powierzchni ponad 80,000 mkw. Obiekty będą miały ponadstandardową wysokość 12 m w świetle oraz zwiększoną nośność posadzki – 7,5 t/mkw.

Z kolei teren, na którym powstanie park P3 Warsaw II, znajduje się przy ul. Faradaya w Warszawie. Obszar ten jest bardzo dobrze skomunikowany z innymi rejonami Warszawy dzięki przystankom linii autobusowych i tramwajowych oraz drogi ekspresowej S8. Dwa obiekty typu BTS będą miały łączną powierzchnię 24,000 mkw. Ich wysokość w świetle wyniesie 10 m, a nośność posadzki 5t/mkw. Minimalna wielkość wynajmowanych jednostek wyniesie 1,350 mkw.

Zarówno w obiektach magazynowych w ramach P3 Warsaw I, jak i P3 Warsaw II, zostaną zastosowane rozwiązania energooszczędne, takie jak oświetlenie LED z systemem automatycznego sterowania DALI, krany z perlatorami na podczerwień oraz stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. Wszystkie magazyny będą certyfikowane w systemie BREEAM na poziomie Very Good.

W obecnym portfolio P3 w województwie mazowieckim mieszczą się już nieruchomości w takich lokalizacjach, jak Błonie, Mszczonów oraz Grodzisk Mazowiecki. 

Magdalena Weiss 2988 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.