Iglotex: nowy zakład w Skórczu, zbudowany po pożarze, już działa

Iglotex uruchomił w Skórczu inwestycję za 190 mln zł. To najnowocześniejszy w tej części Europy zakład produkcyjny oraz oddział dystrybucyjny firmy. Zatrudnienie znalazło tu łącznie niemal 700 osób.

Inwestycja powstała w Skórczu, przy ulicy Leśnej 2 – w lokalizacji, w której w maju ubiegłego roku spłonął doszczętnie jeden z głównych zakładów produkcyjnych i oddziałów dystrybucyjnych Grupy Iglotex.

Zarząd spółki podjął wówczas decyzję o budowie nowego zakładu.

I tak w ciągu zaledwie dziewięciu miesięcy od uzyskania pozwolenia na budowę (w końcu lutego 2020 r.) firma uruchomiła w pełnym zakresie produkcję w nowej fabryce w Skórczu.

Jak podaje producent, to jeden z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych żywności mrożonej i chłodzonej w tej części Europy.

Zakład wykorzystuje najnowsze i unikalne na polskim rynku technologie produkcji - park maszynowy oraz zaawansowane systemy automatyzacji, robotyzacji, digitalizacji i bezpieczeństwa produkcji od renomowanych światowych producentów.

- W nowym zakładzie produkcyjnym i oddziale dystrybucyjnym pracę znalazło łącznie niemal 700 osób, mieszkańców Skórcza i gmin sąsiadujących. Inwestycja o tej skali to krok milowy w historii rozwoju Grupy Iglotex – komentuje Maciej Włodarczyk, prezes zarządu Iglotexu.

Firma podkreśla także, że zakład udało się otworzyć mimo przeszkód związanych z lockdownem i kryzysem gospodarczym wskutek pandemii Covid 19.

- Bez wątpienia, inwestycja w nowy zakład produkcyjny zapewni nam solidne i trwałe przewagi konkurencyjne. Naszym celem jest długofalowe i znaczące wzmocnienie pozycji rynkowej Grupy Iglotex w kategorii produktów mrożonych oraz rozwinięcie sprzedaży w kategorii produktów chłodzonych oraz dań gotowych. Dodatkowo – w obszarze dystrybucji – uruchamiamy sprzedaż online, aby jeszcze skuteczniej i szerzej docierać do aktualnych i nowych klientów detalicznych oraz z rynku HoReCa, a w efekcie do konsumentów w całej Polsce – komentuje Maciej Włodarczyk.

 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.