Kaufland rybami stoi

Zgodnie z deklaracją podjętą w 2019 r. w trosce o dobrostan zwierząt sieć od tego roku nie sprzedaje w swoich sklepach żywego karpia. W zamian za to wprowadza do asortymentu nowość.

Na wigilijnych stołach w Polsce nadal królują tradycyjne świąteczne potrawy, do których należy m.in. karp.

- Wsłuchując się w opinie naszych klientów, w tym roku dokonaliśmy zmian w ofercie produktów rybnych. Rozszerzyliśmy asortyment dostępny przy stoisku samoobsługowym m.in. o produkty marki Kaufland K-Stąd Takie Dobre! oraz wprowadziliśmy całkowicie nowy produkt – świeżego, patroszonego karpia. Mamy nadzieję, że szeroki wybór produktów pozwoli przygotować naszym klientom niezapomniane i smaczne święta - mówi Maja Szewczyk, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej Kaufland Polska.

Karpia będzie można kupić w sklepach Kaufland od czwartku 10 grudnia. W takiej postaci będzie dostępny w ofercie 190 marketów. Za dostawy ryb odpowiada Organizacja Producentów „Polski Karp”, która zrzesza obecnie około 70 polskich gospodarstw. Karpie pochodzące bezpośrednio z lokalnych przetwórni trafią do poszczególnych sklepów w specjalnych opakowaniach styropianowych wypełnionych lodem.

Ponadto od 3 grudnia, we wszystkich 225 sklepach Kaufland wielbiciele karpia mogą zaopatrzyć się w ten gatunek ryby, ale w innych formach. Do wyboru są karpie marki Kaufland K-Stąd Takie Dobre!: karp świeży w płatach, karp świeży w formie nacinanych filetów, tusza karpia świeżego oraz karp świeży w formie dzwonków.

Nie zabraknie przysmaków dla miłośników innych gatunków ryb oraz owoców morza. Szeroki wybór tego asortymentu będzie można znaleźć w sklepach Kaufland aż do świąt. Już od 3 grudnia można kupić ryby marki Kaufland K-Blue Bay: dorsza atlantyckiego, łososia norweskiego, pstrąga tęczowego oraz raki gotowane, pstrąga tęczowego łososiowego, polędwicę z tuńczyka, sandacza.

W ofercie klienci znajdą również m.in. dorsza czarnego, łososia jurajskiego, łososia pacyficznego, filet z miruny ze skórą, polędwicę z mintaja oraz mrożoną polędwicę z mintaja. Asortyment uzupełnią: krewetki białe gotowane marki Kaufland K-Blue-Bay, krewetki gotowane, małże oraz raki gotowane.

Kaufland to kolejna sieć, która w trosce o dobrostan zwierząt zdecydowała nie sprzedawać w swoich sklepach żywego karpia. Sieciami, w których nie kupimy żywych karpi są także: Lidl, Biedronka, Bi1, Tesco, Auchan, Selgros Cash&Carry i Piotr i Paweł. Także sieć Carrefour zadeklarowała się, że do 2021 r. całkowicie wycofa ze sprzedaży żywego karpia. Odbędzie się to w dwóch etapach. W tym roku sieć całkowicie wycofa możliwość kupienia w sklepach żywego karpia. Wszystkie ryby będą sprzedawane wyłącznie po uboju. Natomiast w roku 2021, Carrefour nie będzie kupował od swoich dostawców żywych ryb, oferując klientom wyłącznie możliwość zakupu karpia przygotowanego we wszystkich postaciach (cały, patroszony, tusze, dzwonka, filety w sprzedaży tradycyjnej i elementy pakowane), nadal bazując na bliskiej współpracy z lokalnymi dostawcami, gwarantując krótki łańcuch dostaw oraz najwyższą jakość i świeżość oferowanych ryb.

Joanna Hamdan 11820 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.