Hochland stawia na samochody elektryczne

Producent wprowadził do swojej floty Volkswageny ID3.

Firma Hochland Polska wzmacnia działania w zakresie zrównoważonego rozwoju poprzez konsekwentne wdrażanie aktywności mających na celu ochronę środowiska.

Hochland jako jedna z pierwszych firm w Polsce wprowadziła do floty elektryczne Volkswageny ID3. Samochody nie emitują lokalnie CO2 i są ciche. Samochody użytkowane przez Hochland będą zasilane energią elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

Pojazdy w ramach wynajmu długoterminowego z pełną obsługą, dostarczy firma Arval Service Lease Polska.

- Wprowadzamy dwa w pełni elektryczne samochody do floty Hochland, po jednym do zakładu w Kaźmierzu i Węgrowie. Będą to samochody do użytkowania ogólnego, dla celów służbowych pracowników, którzy nie mają na stałe przypisanego samochodu jako narzędzia pracy, a podróżują w celach służbowych do klienta lub dostawcy - powiedział Jacek Wyrzykiewicz, PR & marketing services manager w Hochland Polska.

- Pewne wyzwanie, z którym musimy sobie dzisiaj poradzić, to wciąż mała sieć ładowarek elektrycznych do samochodów, poza największymi miastami. Lepsza infrastruktura do ładowania ułatwiłaby decyzję o masowym, szybkim wdrożeniu samochodów elektrycznych do naszej floty. Jeśli tylko będziemy mieli przekonanie, że siatka ładowarek jest już wystarczająca, będziemy poszerzać flotę o kolejne takie samochody. Ważne dla nas jest, aby samochody elektryczne były komfortowe oraz bezpieczne dla użytkowników i środowiska - dodaje.

Przypomnijmy, że już 3 lata temu producent podjął decyzję, że wszystkie nowe samochody kupowane do floty będą miały silniki benzynowe, a nie silniki diesla. Hochland Polska był pierwszą firmą w grupie Hochland, która dokonała takiej zmiany. Kolejnym krokiem jest rozwój w kierunku samochodów hybrydowych lub elektrycznych.

Joanna Hamdan 11820 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.