Aldi ma dwóch nowych dostawców owoców. Jednego z Polski!

Aldi poszerza krąg dostawców owoców. Dyskont da dwóm kolejnym graczom szansę wykazania się w przyszłym roku. W tym polskiemu Citronexowi.

Ożywienie w kategorii owoców w sieci Aldi. Wieloletni dostawcy coraz częściej muszą konkurować z nowymi graczami, którzy również chcą robić interesy z siecią dyskontów. Od przyszłego roku polski dostawca bananów Citronex wejdzie do grona dostawców sieci.

Również po raz pierwszy w biznesie z Aldiego pojawi się Wong Group, firma miliarder z Ekwadoru o długiej tradycji handlowania różnymi produktami rolnymi. Holding Favorita Fruit Wong ma około 7000 hektarów plantacji, a przy wielkości prawie 25 milionów skrzynek (2019) stanowi około 12% całkowitego eksportu bananów z Ekwadoru. To sprawia, że ​​zajmuje drugie miejsce wśród eksporterów owoców za Dole'em.

Polska firma Citronex również wykazała się w minionym roku niezwykłym tempem ekspansji. Eksperci branżowi informują o obiecującym potencjale i dobrych zasobach finansowych dla tej firmy rodzinnej. Oprócz handlu bananami Citronex jest znanym producentem pomidorów, ale posiada również stacje benzynowe, hotele i restauracje. Według własnych informacji prywatna firma obsługuje już ponad 300 komór dojrzewalni i tym samym produkuje prawie 300 000 opakowań tygodniowo. Na początku roku Citronex zapewnił sobie dodatkowe moce produkcyjne w Rumunii w pobliżu Bukaresztu, gdzie również osiągnął czołową pozycję. Polacy kupują banany, przede wszystkim w Ekwadorze, ale także importują z Kolumbii, Kostaryki i Nikaragui.

Aldi ostatnio wzbudził niezadowolenie producentów bananów w krajach ich pochodzenia, kiedy obniżył cenę zakupu przekrzywionego owocu o 6 centów za kilogram. Hodowcy bananów w Ameryce Środkowej również zmagają się obecnie z poważnymi burzami tropikalnymi, które również mocno uderzyły w produkcję. Według szacunków ekspertów burze zniszczyły od 12 do 13% światowych zbiorów. Dotyczy to Nikaragui, Hondurasu i Gwatemali.

Zdjęcie: Shutterstock

Magdalena Weiss 2928 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.