Galeria Bocheńska dezynfekuje non stop powietrze

Galeria wdrożyła technologię Sterylis, która pozwala bezpiecznie dezynfekować powietrze nawet w sytuacji, kiedy w obiekcie przebywają klienci.

Kilkanaście urządzeń do dezynfekcji stale oczyszcza powietrze w kluczowych punktach Galerii Bocheńskiej. Powietrze jest dezynfekowane w sklepach i lokalach usługowych oraz gastronomicznych, np. w delikatesach, aptece, u fryzjera, w restauracji czy cukierni oraz w przestrzeniach ogólnodostępnych.

Zastosowane urządzenia emitują promieniowanie UV-C w dawce, która pozwala zniszczyć najnowszego koronawirusa oraz wiele innych patogenów znajdujących się w powietrzu. Zapewniają 2-stopniową filtrację powietrza i dezynfekcję promieniowaniem UV-C o długości fali 254 nanometrów - najskuteczniejszej w walce z patogenami. Sterylis emituje dawkę UV-C wystarczającą do zniszczenia koronawirusa. Została ona wyznaczona w badaniach przeprowadzonych w tym roku przez amerykański Boston University.

Filtrowanie i dezynfekcja powietrza to część właściwości urządzeń zastosowanych w Galerii Bocheńskiej. Oprócz wersji operującej promieniowaniem UV-C działają tam również urządzenia z trybem ozonowania. To funkcja, która pozwala na sterylizację powierzchni, w tym trudno dostępnych, w godzinach nocnych.

Urządzenia Sterylis BASIC, które m.in. zastosowała Galeria Bocheńska mają atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego Państwowego Zakładu Higieny i laboratoryjnie zmierzone bezpieczeństwo w zakresie UV-C. Technologia przeszła również badania w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego i jest stosowana m.in. w prywatnych i publicznych szpitalach, przychodniach zdrowia i gabinetach lekarskich, punktach handlowych, sieciach paliw czy zakładach przemysłowych.

Galeria Bocheńska to kompleks handlowo-gastronomiczny, usytuowany przy bocheńskim rynku. Działa od 2015 roku w odrestaurowanym obiekcie zlokalizowanym w ścisłym centrum Bochni.

Katarzyna Pierzchała 4043 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.