Za nami rekordowy tydzień, jeśli chodzi o światową e-sprzedaż

Podczas tegorocznego tzw. Cyber Week, a więc tygodnia poprzedzającego Czarny Piątek (Black Week) globalna sprzedaż internetowa osiągnęła rekord - 270 mld dol., co stanowi wzrost o 36% w porównaniu z rokiem 2019.

Salesforce, światowy CRM (systemy informatyczne automatyzujące prace firm), opublikował swoje dotyczące Cyber Week, analizując globalne zachowania zakupowe ponad miliarda kupujących na całym świecie na platformie Salesforce Customer 360. Globalna sprzedaż internetowa osiągnęła nowy rekord, wynoszący 270 mld dol., co stanowi wzrost o 36% w porównaniu z rokiem 2019.

W tym zanotowano 22-proc. wzrost liczby konsumentów, którzy wzięli udział w Cyber Week w porównaniu do 2019 r. Ponieważ platforma Commerce Cloud już od kwietnia działa na poziomach zbliżonych do tych ze świąt w 2019 r., podczas Cyber Week odnotowała 50-proc. wzrost sprzedaży cyfrowej w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Odbiór zamówień internetowych w sklepie stacjonarnym napędza sprzedaż

Sprzedawcy detaliczni w USA, którzy oferowali opcje odbioru zamówień w sklepie stacjonarnym, zwiększyli przychody z cyfrowych kanałów sprzedaży średnio o 29% w porównaniu z ostatnim Cyber Weekendem. Sprzedawcy, którzy nie oferowali tych opcji odbioru, odnotowali średni wzrost tylko o 22%. Przy wcześniejszych terminach dostaw i przewidywanych opóźnieniach w dostawie 700 ml paczek, sprzedawcy detaliczni, którzy łączą pewność składania zamówień online z wygodą lokalnych i bezpiecznych opcji odbioru, będą nadal odnotowywać silny wzrost przychodów cyfrowych przez pozostałą część sezonu. Klienci Salesforce na całym świecie wykorzystywali w tym roku taką formę odbioru zamówień, co spowodowało 95-proc. wzrost przychodów cyfrowych w porównaniu z rokiem 2019.

Platformy mediów społecznościowych wygenerowały 9% ruchu globalnego i na witrynach handlowych w trakcie Cyber Week. Platformy te stanowiły 3% globalnych zamówień cyfrowych, które zostały złożone w ciągu tych siedmiu dni.

Pełen raport dostępny jest tutaj: https://www.salesforce.com/news/press-releases/2020/12/01/salesforce-reveals-2020-cyber-week-digital-sales/

 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.